×
 • Lajme
 • Lajme

  Një 65-vjeçar nga Vushtrria vdes pas infektimit me Covid-19

  FrontOnline
  24 Gusht 2020

  Një viktimë tjetër nga Covid-19 u shënua gjatë ditës së sotme në qytetin e Vushtrrisë.

  Atje ka ndërruar jetë një 65-vjeçar i cili ishte konfirmuar me Covid-19 dhe po trajtohej në Spitalin e Vushtrrisë.

  Bëhet fjalë për viktimën Sh. V., 1955, nga fshati Kollë i Vushtrrisë.

  Sipas zyrtarëve të spitalit të cilët janë deklaruar për Express, ky person ka ndërruar jetë gjatë natës, me datën 23.08.2020.

  E gjatë ditë së sotme është raportuar edhe për një vdekje tjetër në Kosovë si pasojë e Covid-19.

  Ndërkohë sipas të dhënave zyrtare nga IKSHPK në 24-orët e fundit në vend janë raportuar 10 raste të reja të vdekjes.

  Importuesi nga SHBA-ja: Devolli Corporation me standarde amerikane
  Nga Rubrika
  Lajme01 Mars 2024
  Atilla Kardesh, ish-burri i ish-miss Kosovës, Drenusha Latifi, është intervistuar nga policia në cilësinë e të dyshuarit, pasi i njëjti ka shkelur...
  Lajme01 Mars 2024
  Një ngjarje e rëndë pretendohet të ketë ndodhur në Spitalin Amerikan në Prishtinë, shtatë vite më parë. Sipas pretendimeve të pacientit Ilmi...
  Lajme01 Mars 2024
  Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Visar Korenica, ka treguar arsyet kryesore të kundërshtimit të projektligjit për fertilizimin e asistuar apo siç njihet ndryshe...
  Të tjera
  Lajme01 Mars 2024
  Në gjykimin ku Milorad Gjokoviq po akuzohet për krime lufte, dëshmitarët Shaban dhe Selman Gashi, të premten kanë deklaruar se në vitin...
  Sport01 Mars 2024
  Jose Peseiro, i cili çoi Nigerinë në finalen e Kupës së Kombeve të Afrikës, e ka lënë detyrën pas njëzet e dy muajsh. ...
  Lajme01 Mars 2024
  Ministri i Financave ka njoftuar se gjatë muajit shkurt janë regjistruar mbi pesë mijë të punësuar të rinj. Sipas Muratit kjo ka...
  Lajme01 Mars 2024
  Rusia nuk dëshiron që procesi i dialogut Kosovë-Serbi të përfundojë me sukses sipas projekteve të Perëndimit, thotë një raport i publikuar më...
  Lajme01 Mars 2024
  Po bëhen dy muaj nga arrestimi i ish-pjesëtarit të UÇK-së, Hasan Dakaj nga autoritetet serbe në pikën kufitare në Merdar. Avokati i...
  Bota/Rajoni01 Mars 2024
  Deputeti socialist Bujar Çela, i cili është në mesin e të plagosurve nga shpërthimi në Lushnje, ka mbërritur në spitalin e Traumës...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.