×
Etiketë: vushtrria
Lajme27 Gusht 2020
Në Spitalin e Vushtrrisë ‘Sheikh Zayed’ janë duke u trajtuar 31 pacientë me koronavirus, prej tyre 5 janë në gjendje të rëndë. Zyrtarë të këtij spitali i thanë Expressit se në oksigjenoterapi janë 24 pacientë....
Lajme24 Gusht 2020
Një viktimë tjetër nga Covid-19 u shënua gjatë ditës së sotme në qytetin e Vushtrrisë. Atje ka ndërruar jetë një 65-vjeçar i cili ishte konfirmuar me Covid-19 dhe po trajtohej në Spitalin e Vushtrrisë. Bëhet...
Lajme23 Gusht 2020
Rinesa Maliqi, 13-vjeçarja nga Dobërlluka e Vushtrrisë vuan nga sëmundja Anemi Aplastike. Për shërimin e saj nevojiten rreth 140 mijë euro, shumë kjo që është e papërballueshme për familjen. Andaj, familja Maliqi kërkon ndihmën tuaj...
Lajme22 Gusht 2020
Rinesa Maliqi, 13-vjeçarja nga Dobërlluka e Vushtrrisë vuan nga sëmundja Anemi Aplastike. Për shërimin e saj nevojiten rreth 140 mijë euro, shumë kjo që është e papërballueshme për familjen. Andaj, familja Maliqi kërkon ndihmën tuaj...
Lajme19 Gusht 2020
Në spitalin e Vushtrrisë “Sheikh Zayed”, mbrëmë ka ndërruar jetë një person i moshës 74-vjecari. I ndjeri ishte i prekur nga Covid -19 dhe që disa ditë po trajtohej në këtë spital. Lajmin për vdekjen...
Lajme08 Gusht 2020
Shpetim Krasniqi 21 vjeqar nga fshati Begaj i Vushtrrisë, disa muaj më herët është diagnostifikuar me Leukemi Akute. Shpetimi ishte trajtuar më herët në Turqi dhe i është transplantuar palca kurrizore nga motra, por fatkeqësisht...
Lajme24 Korrik 2020
Kryetari i Komunës së Vushtrrisë, Xhafer Tahiri, ka vizituar sot North Animal Hospital, qendër tranzitore për trajtimin e qenve endacakë dhe strehimore e përkohshme për ta, e cila udhëhiqet nga mjeku veteriner Dr. Zenel Zhabari....
Lajme14 Korrik 2020
Kryetari i Vushtrrisë, Xhafer Tahiri ka bërë të ditur se gjatë ditës se të hënën janë konfirmuar edhe 15 persona të shëruar nga coronavirusi në komunën që ai drejton. Tahiri përmes një postimi në Facebook,...
Lajme07 Korrik 2020
Inspektorati Sanitar i Komunës së Vushtrrisë, i ka shqiptuar qytetares 1000 euro gjobë për shkelje të masës së vetëizolimit. Këtë e ka konfirmuar Komuna e Vushtrrisë në faqen në Facebook. Në raportin 24 orësh të...
Lajme05 Korrik 2020
Pas numrit të shtuar të të infektuarve dhe pacientëve që kanë vdekur në Kosovë nga koronavirusi, Qeveria e Kosovës ka vendosur që të rikthejë një varg masash kufizuese. Kryeministri Avdullah Hoti në konferencë për media...
Lajme23 Qershor 2020
Një 72-vjeçar i infektuar me COVID-19 nga komuna e Vushtrrisë ka vdekur sot. Ai ishte dërguar në Klinikën Infektive të QKUK-së pa shenja jete, raporton Gazeta Express Lajmin  e kanë konfirmuar nga Klinika Infektive e...
Lajme21 Qershor 2020
Komuna e Vushtrrisë sot ka shënuar tri raste të reja me koronavirus, ndërsa për dy ditë janë shëruar 26 persona. Për këtë, drejtori i Shëndetësisë në Vushtrri thotë se rezultati po përmbyset për të mirë....
Lajme19 Qershor 2020
Në Komunën e Vushtrrisë sonte ka një rënie sa i përket numrit të rasteve të paraqitura me COVID-19 në krahasim me ditët paraprake. Drejtori i Shëndetësisë Sylejman Meholli thotë për RTV Dukagjinin se të shtatë...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.