Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Nis regjistrimi i nxënësve në shkollat e mesme

  FrontOnline
  17 Gusht 2020

  Sot ka nisur regjistrimi i nxënësve në shkollat e mesme gjithandej vendit.

  Drejtoresha e shkollës së mesme “28 Nëntori” në Prishtinë, Fakete Duraku ka thënë se në këto orët e para gjithçka është duke shkuar sipas rregullave dhe që janë duke u respektuar masat anti COVID-19.

  Ajo ka theksuar se deri tash kanë pranuar numër jo të kënaqshëm të aplikantëve.

  “Gjithçka e kemi në rregull. Organizimi është bërë jashtë objektit. Masat janë duke u respektuar. Nxënësit dhe prindërit janë të vetëdijesuar”, është shprehur ajo.

  “Regjistrimi do të vazhdojë deri të premten. Nëse nuk plotësohet numri atëherë afati do të zgjatet edhe tre ditë”, tha ajo./kk.

   

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka kritikuar partitë opozitare për reagimet e tyre ndaj situatës politike në Kosovë. Limaj ka vënë...
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i PDK-së dhe ish-komandanti i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj ka thënë se kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka gabuar që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Ambasadori i Mbretërisë së Bashkuar në Shqipëri, Alastair King-Smith, tha se mbeten të shqetësuar për tensionet në veri të Kosovës duke shtuar...
  Të tjera
  Lajme08 Qershor 2023
  Deputeti i VV-së Armend Muja nuk ka pranuar se ka përplasje mes Kosovës dhe aleatëve kyç, SHBA-së dhe BE-së sa i përket...
  Vip08 Qershor 2023
  Xhuli, ditët e fundit po kalon pushimet në Turqi. Por, me postimin e fundit të Atdheut, u kuptua se edhe ai është...
  Lajme08 Qershor 2023
  Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lumir Abdixhiku është kryetari i parë që nuk e ka përjashtuar mundësinë e parë që...
  Lajme08 Qershor 2023
  Presidentja e Hungarisë, Katalin Novak, ka thënë se nëse diçka ndodhë në Kosovë, situata mund të eskalojë shpejt. E para e shtetit...
  Lajme08 Qershor 2023
  Nisma e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës për ta rrëzuar Qeverinë Kurti II nuk duket se po merr përkrahje nga partitë tjera...
  Bota/Rajoni08 Qershor 2023
  Ditën e sotme është publikuar lista e vendeve më pak të lumtura në botë. Sipas “indeksit të mjerimit” vjetor, varfëria, inflacioni dhe...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.