×
Etiketë: nxënësve
Lajme25 Shtator 2020
Koalicioni i Organizatave Joqeveritare për Mbrojtjen e Fëmijëve – KOMF në Kosovë, thekson se krahas marrjes së masave për një rikthim të sigurt në shkolla për shkak të pandemisë, si një çështje jetike e shumë...
Lajme14 Shtator 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka bërë një dedikim për nxënësit me rastin e fillimit të vitit të ri shkollor, raporton Front Online. Mustafa ndër të tjera përmend mbesën e tij Ninën,...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Kur mësuesja Gamze Arslan e kuptoi se nxënësit e saj në provincën Van në lindje të Turqisë nuk kishin qasje në internet për ta ndjekur mësimin online shkaku i pandemisë, ajo filloi që t’i vizitonte...
Lajme10 Shtator 2020
Ministria e Arsimit ka vendosur që viti i ri shkollor në Kosovë të filloj më 14 shtator. Nga Ministria e Arsimit dhe Sindikata e Bashkuar e Arsimit, Shkencës dhe Kulturës (SBASHK), janë shprehur të përgatitur...
Bota/Rajoni01 Shtator 2020
Nxënësit e klasave të para, dyta dhe të treta do të mund të jenë prezent nëpër shkolla, vetëm nëse nuk kanë temperaturë të lartë trupore. Ministri i Shëndetësisë Venko Filipçe, sot në konferencë për shtyp...
Bota/Rajoni28 Gusht 2020
Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë në Shqipëri Besa Shahini ka thënë se me themelimin dhe angazhimin e vazhdueshëm të “Parlamentit të Nxënësve” – organ këshillimor pranë kësaj ministrie – është çuar përpara interesi i...
Lajme28 Gusht 2020
nfektologu Ilir Tolaj thotë se kthimi në shkolla do të rrisë rastet por kjo nuk duhet të shihet si tragjike. Tolaj në “Debat Plus” ka thënë se është e vështirë që për 14 ditë të...
Front TV24 Gusht 2020
Kanë mbetur edhe një javë prej kur duhet të fillojë viti i ri shkollor 2020/2021. Mirëpo lidhur me këtë, Ministria e Arsimit ende nuk kanë marr ndonjë vendim final se a do të rikthehen apo...
Lajme23 Gusht 2020
Edhe pse kanë mbetur vetëm 1 javë për fillimin e vitit shkollor, MASHT nuk ka vendosur si do të mbahet ky proces. Qytetarët po vlerësojnë se më 1 shtator fëmijët duhet të kthehen në bankat...
Lajme23 Gusht 2020
Përkundër situatës së krijuar me pandeminë, komunat e vendit janë të gatshme të nisin mësimin në shkolla që nga 1 shtatori. Kryetari i Asociacionit të Komunave të Kosovës, Sazan Ibrahimi, ka thënë se në bazë...
Lajme22 Gusht 2020
Kur kanë mbetur edhe një javë për fillimin e vitit të ri shkollor, Ministria e Arsimit dhe Shkencës ende nuk ka vendosur se si do të mbahet procesi mësimor. Kjo ministri ka ofruar tre skenar...
Lajme17 Gusht 2020
Sot ka nisur regjistrimi i nxënësve në shkollat e mesme gjithandej vendit. Drejtoresha e shkollës së mesme “28 Nëntori” në Prishtinë, Fakete Duraku ka thënë se në këto orët e para gjithçka është duke shkuar...
Lajme16 Gusht 2020
Drejtoria e Arsimit në Pejë vlerëson që mësimi i rregullt në klasë duhet të fillojë në shtator, nëse deri atëherë nuk ka përkeqësim të situatës së krijuar nga pandemia meCovid19. Sipas udhëheqësve të këtij sektori...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.