Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Nis peticioni kundër paraqitjes së Kosovës si pjesë të Serbisë në Maps

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Një peticion ka nisur kundër paraqitjes që Apple Maps po i bën Kosovës, të cilën e paraqet si pjesë të Serbisë.

  Megi C e nisi këtë peticion për Apple Inc Apple, pasi është shumë shqetësuese që Kosova nuk shfaqet në Apple Maps.

  “Ju vështirë se mund t’i shihni kufijtë e saj dhe gjëja më e keqe e kësaj është se ajo paraqitet si pjesë e Serbisë. Kjo duhet të ndryshojë sa më shpejtë që të jetë e mundur sepse Kosova është një vend i pavarur që nga viti 2008”, thuhet në njoftim.

  https://www.change.org/p/apple-put-kosovo-on-apple-maps?utm_content=cl_sharecopy_23507415_en-GB%3A0&recruiter=1132293589&recruited_by_id=aa5b6ea0-c827-11ea-bee7-1d249d644b4d&utm_source=share_petition&utm_medium=copylink&utm_campaign=psf_combo_share_initial&utm_term=psf_combo_share_initial&share_bandit_exp=skip-23507415-en-US

  KEDS njofton për punimet në rrjet, në këto vende do të ndalet rryma
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni30 Maj 2023
  Albin Kurti është përgjegjës për gjithçka që ka ndodhur dje në Zveçan, ka theksuar i ashtuquajturi drejtor i Zyrës për Kosovë, Petar...
  Lajme30 Maj 2023
  Dragan Nedeljkoviq, që mediat serbe po e quajnë “anëtar i Autoritetit të Përkohshëm të komunës së Zveçanit”, ka folur para gazetarëve serbë....
  Lajme30 Maj 2023
  Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës është shprehur i shqetësuar për demolimin e veturave të T7 e KOHËS në Zveçan. Njëherësh AGK u...
  Të tjera
  Lajme30 Maj 2023
  Përfaqësuesi i Lartë i Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, theksoi se BE-ja dënon fuqishëm “dhunën tronditëse në...
  Lajme30 Maj 2023
  Mediat serbe janë hedhur në sulm ndaj Aleksandër Vuçiç. Në veri të Kosovës tensionet janë rritur ndjeshëm dhe frika e konfliktit të...
  Lajme30 Maj 2023
  Kongresisti amerikan, Ritchie Torres ka reaguar sot rreth zhvillimeve të fundit në veri dhe lëndimit të 25 pjesëtarëve të KFOR-it në Zveçan...
  Lajme30 Maj 2023
  Kryetari i komunës së Zveçanit, Ilir Peci, ka bërë të ditur se ai sot s’ka dalur në zyrën qendrore të kësaj komune....
  Lajme30 Maj 2023
  Dhjetëra protestues janë mbledhur në Zveçan. Rrugët janë të mbushura me gjësende të cilat u hodhën një ditë më parë nga protestuesit....
  Lajme29 Maj 2023
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu thotë se bandat e organizuara kriminale serbe të cilat udhëhiqen nga Vuçiq nuk do të tolerohen. Ajo...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.