×
 • Lajme
 • Lajme

  Nga e hëna 63 persona vdiqën nga COVID-19 në Kosovë

  FrontOnline
  16 Gusht 2020

  63 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit COVID-19, brenda gjashtë ditëve në Kosovë.

  Gjatë kësaj jave, më së shumti viktima u regjistruan të hënën, kur 14 pacientë humbën betejën me koronavirus.

  Sipas të dhënave nga Ministria e Shëndetësisë, brenda kësaj periudhe kohore janë infektuar edhe 1 mijë e 28 persona.

  Numri më i madh i të shëruarve gjatë këtyre ditëve u regjistrua më 12 gusht, kur u shëruan 205 persona.

  Më poshtë të dhënat e detajuara nga Ministria e Shëndetësisë:

  Filloi aplikimi për gjeneratën e 10-të të KEDS Academy për nxënës dhe studentë të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme18 Prill 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti e ka vlerësuar të dështuar sistemin gjyqësor dhe prokurorial, pas dy rasteve të vrasjes së grave nga...
  Lajme18 Prill 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde i ka kërkuar Serbisë shtensionim të menjëhershëm të situatës pas ndalesës së qytetarëve dhe zyrtarëve...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, u ka uruar rugëtim të mbarë policëve të rinj që diplomuan sot....
  Të tjera
  Lajme18 Prill 2024
  Shefi i Zyrës së BE-së në Kosovë, Tomas Szunyog sërish ka kritikuar ekzekutivin për Ligjin për Paga dhe për Zyrtarët Publikë, ku...
  Lajme18 Prill 2024
  Kanë diplomuar kadetët e rinjt të Policisë së Kosovës. Vendit i janë shtuar edhe 445 policë të rinj, nga të cilët 345...
  Bota/Rajoni18 Prill 2024
  Më shumë se 13,800 fëmijë janë vrarë në Gaza që nga fillimi i luftës, sipas Drejtoreshës Ekzekutive të Fondit të OKB-së për...
  Lajme18 Prill 2024
  Drejtori i Policisë së Kosovës Gazmend Hoxha në ceremoninë e diplomimit të gjeneratës së 59-të të policisë ka u ka uruar mirëseardhje...
  Front TV18 Prill 2024
  Në mungesë kuorumi ka dështuar të bëhet konstituimi i Komisionit Hetimor Parlamentar për subvencionimin e teksteve shkollore dhe mjeteve shkollore për vitin...
  Lajme18 Prill 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla në ceremoninë e diplomimit të gjeneratës së 59-të të Policisë së Kosovës, foli për ndalimin...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.