×
Etiketë: hëna
Ekonomi28 Shtator 2020
Ndonëse është privatizuar dhe ofertuesi i ka paguar të gjitha paratë, 487 punëtorë të “Llamkos”-it ende nuk e kanë gjetur rehatinë. AKP-ja, ndonëse ia ka marrë paratë nuk i ka paguar 13 paga tashmë ish-punëtorëve,...
Lajme27 Shtator 2020
Sot në mbrëmje qielli do të ketë një pamje spektakolare, sepse është Super Hëna.Si çdo vit, “Nata Ndërkombëtare e Hënës” është takim i promovuar nga NASA për të sjellë publikun e gjerë më afër vëzhgimit...
Bota/Rajoni19 Shtator 2020
Vendet evropiane kanë vendosur kufizime të reja pasi Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se rastet globale me COVID-19 kishin shkuar në mbi 30 milionë. Sipas Euronews, përcjell Telegrafi, autoritetet në Francë dhe Mbretërinë e...
Lajme13 Shtator 2020
Zëvendësdrejtori i Përgjithshëm i Shërbimit Korrektues të Kosovës, Rasim Selmani ka njoftuar se nga nesër, 14 shtator, ky institucion do fillojë së aplikuari masat lehtësuese për të burgosurit. Ndër masat që do nisë së zbatuari...
Lajme12 Shtator 2020
Ministri i Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Ramë Likaj, ka prezantuar dje vendimin për fillimin e vitit të ri shkollor, i cili do të organizohet në dy faza. Sipas një njoftimi të MASHT’it, faza e parë,...
Lajme11 Shtator 2020
Komuna e Gjilanit ka konfirmuar se nga e hëna përveç hapjes së shkollave do të hapet edhe biblioteka e qytetit për lexuesit. Ndërkaq ekipet mobile shëndetësore do të jenë të pranishme në këto institucione ku...
Lajme23 Gusht 2020
Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se java e fundit e gushtit do të fillojë me mot të ndryshueshëm, me vranësira dhe intervale me diell. Sipas njoftimit, vranësirat gjatë ditës së hënë dhe të martë,...
Lajme16 Gusht 2020
63 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit COVID-19, brenda gjashtë ditëve në Kosovë. Gjatë kësaj jave, më së shumti viktima u regjistruan të hënën, kur 14 pacientë humbën betejën me koronavirus. Sipas të...
Ekonomi08 Gusht 2020
Ministrja e Financave, Hykmete Bajrami, ka thënë se nga e hëna do të nisë ekzekutimin e pagesave për qytetarët dhe bizneset për muajt e papaguar “Në Ministrinë e Financave po punohet pa orar. Thesari dhe...
Lajme01 Gusht 2020
Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka paralajmëruar ashpërsimin e masave antiCOVID-19, në kohën kur vendi po përballet me një numër në rritje të rasteve me fatalitet. Vetëm në tri ditët e fundit në Kosovë janë...
Lajme01 Gusht 2020
Komiteti i Gjilanit për menaxhimin dhe parandalimin e përhapjes së COVID-19, është njoftuar sot për rastet më të reja pozitive me virus, ndërkohë që kryetari Lutfi Haziri, ka kërkuar nga qytetarët t’i respektojnë masat antiCovid-19,...
Lajme19 Korrik 2020
Nga nesër pritet që në kryeqytet të fillojnë testimet serologjike për Covid-19. Këto testime do të bëhen në “Qendrën e Studentëve”, derisa prioritet do të jenë grupet më të rrezikuara me simptoma. KosovaPress mëson se...
Lajme16 Korrik 2020
Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi po vazhdon intervistimin nga Zyra e Prokurorisë së Specializuar në Hagë, ndërkohë, para ndërtesës së Gjykatës Speciale po vazhdojnë të qëndrojnë qytetarët në mbështetje të Thaçit dhe luftës së UÇK-së....

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.