×
Etiketë: vdiqën
Lajme23 Shtator 2020
Që nga fillimi i pandemisë Covid-19, 588 pjesëtarë të Policisë së Kosovës janë infektuar me Coronavirus, raporton Front Online. Prej tyre 9 kanë humbur jetën, teksa 42 zyrtarë policorë janë ende duke luftuar me këtë...
Lajme01 Shtator 2020
Më shumë se gjysma e 525 vdekjeve si pasojë e koronavirusit në Kosovë janë regjistruar në muajin e gjashtë të përballjes me pandeminë. Vetëm në 31 ditët e muajit gusht 298 persona humbën betejën me...
Lajme31 Gusht 2020
Më shumë se gjysma e 525 vdekjeve si pasojë e koronavirusit në Kosovë janë regjistruar në muajin e gjashtë të përballjes me pandeminë. Vetëm në 31 ditët e muajit gusht 298 persona humbën betejën me...
Lajme23 Gusht 2020
Tre vëllezër të një familjeje në Ferizaj janë shuar si pasojë e koronavirusit. Vëllezërit Ferat, Murat dhe Berat Ymeri kanë ndërruar jetë brenda një muaji pasi nuk kanë mundur ta mposhtin Covid-19. Lajmin e ka...
Lajme20 Gusht 2020
Në nderim të 13 punonjësve shëndetësorë që vdiqën si pasojë e koronavirusit, janë ndezur qirinjë në gjitha institucionet shëndetësore. Organizuar nga Odat e Profesionistëve Shëndetësor, në nderim të jetërave të humbura të mjekëve, infermierëve dhe...
Lajme16 Gusht 2020
63 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit COVID-19, brenda gjashtë ditëve në Kosovë. Gjatë kësaj jave, më së shumti viktima u regjistruan të hënën, kur 14 pacientë humbën betejën me koronavirus. Sipas të...
Bota/Rajoni14 Gusht 2020
Në Bosnjë dhe Hercegovinë janë regjistruar 348 raste të reja të infeksionit me coronavirus dhe 11 vdekje janë konfirmuar në 24 orët e fundit. Këto janë mostra që janë mbledhur gjatë disa ditëve dhe janë...
Lajme12 Gusht 2020
Nga data 1 gusht në Kosovë si pasojë e infektimit me koronavirus kanë humbur jetën 118 kosovarë. Vetën gjatë ditës së djeshme IKSHPK-ja njoftoi për 13 vdekje të reja dhe 171 raste pozitive, shifra këto...
Lajme09 Gusht 2020
Kosova po vazhdon përballjen e vështirë me pandeminë e koronavirusit.Vetëm dje në vendin tonë janë konfirmuar edhe 190 raste të reja me koronavirus. Ndonëse në dy ditët e fundit ka pasur rënie të lehtë të...
Lajme06 Gusht 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka lëshuar akuza të reja ndaj Qeverisë së vendit, e cila udhëhiqet nga kolegu i saj partiak, Avdullah Hoti. Osmani, ish-nënkryetare e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë...
Lajme05 Gusht 2020
Dy vëllezër nga Novosella e Pejës kanë ndërruar jetë brenda një nate. 85 dhe 78 vjeçari u raportua se kanë qenë të prekur me koronavirus Por kjo është mohuar nga Komuna e Pejës. Drejtori i...
Lajme05 Gusht 2020
269 persona kanë vdekur nga Coronavirusi që prej fillimit të pandemisë në Kosovë e deri më tani, raporton Front Online. Këto janë të dhënat që jep Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike. Nga 269 vdekjet e...
Bota/Rajoni04 Gusht 2020
Kandidati për president të Shteteve të Bashkuara nga radhët e Partisë Demokratike, Joe Biden, ka thënë se kreu i tanishëm i Shtëpisë së Bardhë gaboi kur tha se koronavirusi do të zhdukej. Ai gjithashtu kërkoi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.