Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Nesër zhvillohet mbledhja e Qeverisë Hoti, kjo është agjenda

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Qeveria e Kosovës do të zhvillojë nesër mbledhjen e radhës.

  Kjo mbledhje pritet të fillojë në ora 09:00. Në njoftimin për media nuk janë bërë të ditura pikat që do të diskutohen.

  Përpos mbledhjes së Qeverisë, kryeministri i vendit Avdullah Hoti do të takojë nesër shefin e ri të zyrës së BE-së, Tomas Szunyog.

  Agjendja e plotë e Hotit për nesër:

  1.Mbahet mbledhja e Qeverisë së Kosovës.

  VENDI: Ndërtesa e Qeverisë

  KOHA: 09:00

  2. Kryeministri Avdullah Hoti merr pjesë në përurimin e Shkollës Fillore të Mesme të Ulët ” Haradin Bajrami”.

  VENDI: Magure, Lipjan

  KOHA:10:00

  3. Kryeministri Avdullah Hoti pret në takim njoftues shefin e ri të Zyrës së BE-së, Tomas Szunyog.

  VENDI: Ndërtesa e Qeverisë

  KOHA: 11:30 (Vetëm pamje)

  KEDS njofton se këto vende do mbesin pa energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme30 Mars 2023
  Bashkësia Islame e Kosovës ka njoftuar se e përkrah marshin për drejtësi të thirrur nga platforma “Liria Ka Emër”, në mbështetje të...
  Lajme30 Mars 2023
  Një vendim që pritet të merret shpejt nga Gjykata Kushtetuese, e që ka të bëjë me ankesën e dy deputetë nga radhët...
  Lajme30 Mars 2023
  Lideri i partisë joparlamentare Nisma Socialdemokrate, Fatmir Limaj ka vlerësuar se marrëveshja e Ohrit, e dakorduar mes kryeministrit Albin Kurti dhe presidentit...
  Të tjera
  Vip30 Mars 2023
  Reperja e njohur, Melinda Ademi është një prej emrave më të kërkuar dhe më të pëlqyer në estradën shqiptare. Së fundmi, reperja...
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka thënë se marrëveshja e cila e parasheh Asociacionin, para aktgjykimit të Gjykatës Kushtetuese do të kishte...
  Lajme30 Mars 2023
  Ish-anëtari i ekipit negociator të Kosovës, Skender Hyseni, ka komentuar deklaratën e Kurtit se “po të ishte kryeministër më 2011, Kosova do...
  Lajme30 Mars 2023
  Çështja e Ballkanit të Hapur është mes temave më të nxehta në debatin publik në Kosovë. Kreu i ekzekutivit, Albin Kurti në...
  Lajme30 Mars 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka folur për aktakuzat ndaj ministrave të tij, ku përmendi aktakuzën ndaj ministrit të Infrastrukturës, Liburn Aliu,...
  Bota/Rajoni30 Mars 2023
  Një tërmet me magnitudë 6.3 goditi brigjet e rajonit Maule në Kilin verior të enjten, sipas Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare (EMSC). Epiqendra e...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.