×
Etiketë: mbledhja
Lajme25 Shtator 2020
Ka nisur mbledhja e kryesisë së OVL UÇK-së. Kjo mbledhje po mbahet pas arrestimit të kryetari të OVL UÇK-së dhe bastisjeve që po vazhdojnë të bëhen në ambientet e Organizatës se Veteranëve të luftës. Në...
Lajme24 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti ka njoftuar se mbledhja mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë, e cila ishte paraparë të mbahej nesë është shtyrë dhe do të mbahet me dy tetor. Deputetët e...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës Avdullah Hoti ka bërë të ditur, se për shkak të seancës së Kuvendit të Kosovës, është shtyrë mbledhja mes Qeverisë së Kosovës dhe asaj të Shqipërisë e paraparë të mbahej këtë të...
Lajme22 Shtator 2020
Me fillim nga ora 14:30 sot pritet të mbahet mbledhja e Kryesisë së Kuvendit të Kosovës. Kështu është bërë e ditur nga Kuvendi i Kosovës, përmes një komunikate për medie, duke sqaruar tutje për secilën...
Lajme14 Shtator 2020
Ka filluar mbledhja e Qeverisë së Kosovës, e udhëhequr nga kryeministri Avdullah Hoti. Të pranishëm në sallë janë thuajse të gjithë ministrat, ku edhe do të bëhet Propozim-shqyrtimi i 14 pikave të rendit të ditës....
Lajme13 Shtator 2020
Qeveria e Kosovës do të zhvillojë nesër mbledhjen e radhës. Kjo mbledhje pritet të fillojë në ora 09:00. Në njoftimin për media nuk janë bërë të ditura pikat që do të diskutohen. Përpos mbledhjes së...
Lajme26 Gusht 2020
Mledhja e Qeverisë që është paralajmëruar të mbahet në ora 08:30 është shtyrë. Ajo do të zhvillohet në orën 16:00. Kështu kanë bërë të ditur nga zyra e kryeministrit një njoftim për media.
Lajme12 Gusht 2020
Këshilli Drejtues i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, është duke zhvilluar mbledhjen e saj, të thirrur nga kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj. Në këtë takim pritet të diskutohen disa nga temat aktuale në vend, siç...
Lajme11 Gusht 2020
Ka përfunduar mbledhja mes kryeministrit Avdullah Hoti me ministrin e Arsimit Ramë Likaj, atë të Shëndetësisë Armend Zemaj dhe kryetarin e Asociocionit të Komunave. Ky i fundit për klankosova.tv tha se sa i përket rihapjes...
Lajme07 Gusht 2020
Në mungesë të kuorumit ka dështuar mbledhja e Komisionit hetimor për menaxhimin e pandemisë nga ana e Qeverisë ku pritej të shqyrtohej plani operativ i punës. Kryesuesja e Komisionit, Mimoza Kusari-Lila tha se për shkak...
Lajme28 Korrik 2020
Mbledhja e sotme e Komisionit për Punë të Jashtme është përcjellë me përplasje të shumta, raporton Gazeta Express. Fillimisht, përplasje pati në mes të deputetes së Vetëvendosjes, Fitore Pacollit dhe ministres së Punëve të Jashtme,...
Lajme22 Korrik 2020
Shqyrtimi i Projektligjit për Rimëkëmbje Ekonomike është e para prej 14 pikave të rendit të ditës në mbledhjen e Qeverisë së Kosovës, që ka nisur në orën 11:00. Krahas saj do të diskutohet edhe për...
Lajme22 Korrik 2020
Qeveria e udhëhequr nga Avdullah Hoti pritet që në ora 11:00 të mbajë mbledhjen e radhës, Agjenda e mbledhjes së Qeverisë për sot, e mërkurë, parasheh 9 pika.   Shqyrtimi i Projektligjit për Rimëkëmbje ekonomike-COVID19 Shqyrtimi...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.