×
 • Lajme
 • Lajme

  Përfundon mbledhja e Hotit, propozohen tri modalitete për rihapjen e shkollave

  FrontOnline
  11 Gusht 2020

  Ka përfunduar mbledhja mes kryeministrit Avdullah Hoti me ministrin e Arsimit Ramë Likaj, atë të Shëndetësisë Armend Zemaj dhe kryetarin e Asociocionit të Komunave.

  Ky i fundit për klankosova.tv tha se sa i përket rihapjes së shkollave komunat kanë propozuar tri modalitete.

  “Komunat do të kenë vendimmarrje për zbatimin e tri modaliteteve: I pari që të fillohet mësimi në shkolla; i dyti që varësisht prej situatës të mbahet mësimi në distancë dhe i treti që të mbahet mësimi online”, tha ai.

  Komunat kërkuan nga Qeveria që këto rekomandime të kthehen në vendime në mënyrë që komunat të bëhen gati për fillimin e mësimi.

  KESCO: Për 11 ditë u importuan rreth 5.4 milionë euro energji elektrike
  Nga Rubrika
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, gjatë qëndrimit në Berlin të Gjermanisë është takuar me bashkëkryetarin e partisë gjermane SPD, Lars Klingbeil. Kurti...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  KEDS dhe Elektrosever kanë nënshkruar kontratën për normalizimin e shpërndarjes dhe të furnizimit me energji elektrike në pjesën veriore të Kosovës. Sipas...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Zëvendëskryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi përmes një shkrimi në “X” ka bërë të ditur se ka marrë pjesë në Forumin Ballkanik të...
  Të tjera
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës Kosova e Re, Behgjet Pacolli ka reaguar edhe një herë lidhur me vrasjen e Liridona Ademajt. Ai ka thënë...
  Sport09 Dhjetor 2023
  Milani po përgatitet të shesë Rade Kruniç në janar dhe ka vendosur një çmim në mes të interesit nga Fenerbahçe dhe Olympique...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Bashkimi Evropian e ka mirëpritur nënshkrimin e sotëm të kontratës komerciale ndërmjet kompanisë energjetike të Kosovës KEDS dhe kompanisë, Elektrosever. BE-ja me...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, në vazhdën e takimeve me degë, ka takuar sot strukturën e asaj...
  Lajme09 Dhjetor 2023
  Vrasja mizore e Liridona Admeajt, krim ky që tronditi vendin para disa javësh po vazhdon të hetohet, ndërkohë që pistat po zgjerohen...
  Bota/Rajoni09 Dhjetor 2023
  Kryeministri Edi Rama përmes një reagimi në rrjetet sociale përshëndeti mbrëmjen e sotme kongresin e SDP që po zhvillohet në Berlin. Ndërsa...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.