×
 • Lajme
 • Lajme

  Në Prizren arrestohen me forcë pronari i lokalit dhe djemtë e tij, s’kishin maska

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Mosbartja e maskës solli krejt këtë situatë. Policë të njësitit special përdoren forcë dhe sprej gjatë arrestimit të pronarit, djalit të tij e kamarierit të këtij lokalinë Shadervan të Prizrenit.

  E krejt kjo ndodhi në sy të fëmijëve 5 vjeçar, të cilët u shokuan nga kjo situatë.

  Gjithë ngjarjen e incizoi me kamerë të telefonit vajza e Imer Ukaj, pronarit të biznesit.

  Pas arrestimit të tre u dërguan në stacionin policor, ku pas deklaratave të dhëna u liruan.

  Por sipas Lirim Ukaj, djalit të pronarit, policët përdoren dhunë edhe gjatë rrugës, edhe në stacion të policisë.

  Ukaj tregon edhe për kërcënimet e shprehjet banale që policët i përdoren.

  Ai thotë se kurrë nuk kanë pasur probleme me policinë apo me fqinjët e tyre.

  Mirëpo sipas tij, dyshimet janë se beson qe krejt kjo ishte e porositur nga dikush.

  Lirim Ukaj paralajmëron t’i ndjek të gjitha rrugët ligjore ndaj komandantit të njësitit special, Sami Hoti.

  Ndërkohë nga policia e rajonit të Prizrenit nuk kanë pranuar që të deklarohen para kamerës, veçse kanë thënë se kanë lëshuar një raport me shkrim.

  Që kur kanë nisur masat e reja të qeverisë kundër pandemisë, policia ka arrestuar dhe dënuar disa persona për shkak të mos-respektimit të masave anti-covid.

  “Strategjitë t’i lënë përjashta, ta shijojnë këtë eksperiencë të paharrueshme”, u thotë Bruno banorëve të rinj
  Nga Rubrika
  Lajme20 Qershor 2024
  Luftëtari dhe invalidi i luftës së UÇK-së, Nexhat Cikaqi, ka nevojë për ndihmën e të gjithëve. Ai vuan nga një sëmundje dhe...
  Lajme20 Qershor 2024
  Departamenti i Krimeve të Rënda i Prokurorisë Themelore në Prizren, ka ngritur aktakuzë kundër të pandehurve B.B., dhe B.K., për shkak të...
  Lajme20 Qershor 2024
  Presidentja Vjosa Osman është takuar me homologen e saj sllovene, Natasha Pirc-Musar, në margjinat e Samitit të Paqes për Ukrainën që u...
  Të tjera
  Lajme20 Qershor 2024
  Gjykata Supreme e Kosovës, përmes aktgjykimit të 27 majit 2024 e ka anuluar aktgjykimin e Gjykatës Themelore në Prishtinë dhe atë të...
  Vip20 Qershor 2024
  Tayna dhe ish-menaxheri i saj Rinor Hykolli janë temë diskutimi në media rozë. Kënga e fundit e këngëtares është fshirë përsëri nga...
  Sport20 Qershor 2024
  Kroacia pësoi gol në minutën e 95-të nga Klaus Gjasula i Shqipërisë, në po të njëjtën mënyrë që realizuan vetë kundër Brazilit...
  Lajme20 Qershor 2024
  Deputeti i AAK-së, Pal Lekaj, për FrontOnline, thotë se partitë politike ka kohë që po tentojnë të jenë sa më afër qytetarëve,...
  Lajme20 Qershor 2024
  Në Bashkimin Evropian nuk ka pajtim të plotë për heqjen e masave ndëshkuese të vendosura ndaj Kosovës. Por, si kompromis pritet që...
  Lajme20 Qershor 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se mjeti që u gjet në rrugën “Shpëtim Robaj”, nuk ishte shpërthyes. Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.