×
 • Lajme
 • Lajme

  Në Prishtinë edhe dy fëmijë të çerdheve të infektuar me Coronavirus

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Sonte në Prishtinë janë paraqitur 21 raste të reja me coronavirus.

  Drejtori i Shëndetësisë në Komunën e Prishtinës Bujar Gashi thotë për RTV Dukagjinin se këto rezultate vijnë nga 126 teste të realizuara.

  Gashi thotë se dje kanë rezultuar pozitiv edhe dy fëmijë të çerdheve ndërsa sipas tij gjatë ditës së nesërme do të testohen edhe fëmijë tjerë, përcjell Telegrafi.

  “Sot janë përpiluar listat dhe nesër do të testohen edhe fëmijët e këtyre klasave dhe edukatoret e tyre. Fëmijët janë të çerdheve me bazë në komunitet që janë në partneritet mes Komunës së Prishtinës dhe komunitetit”.Gashi ka thënë se edhe nesër janë për testim rreth 100 qytetarët përfshirë edhe ata fëmijë.

  Është koha të shijojmë çokollatën më të mirë..
  Nga Rubrika
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Kryetari i kuvendit, Glauk Konjufca, ka thënë se nëse koncepti i vetëmenaxhimit për komunat me shumicë serbe nuk ndërtohet në një marrëveshje...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Sipas kreut të Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, Kurti e ka humbur shansin në Bruksel dhe Ohër dhe ai ka shans që të...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Të tjera
  Vip08 Dhjetor 2023
  Moderatori i spektaklit Alaudin Hamiti ia ka bërë një pyetje Blerandos, “dikush të sheh si lojtar të fortë dikush më pak të...
  Vip08 Dhjetor 2023
  Blerando ka folur për shoqërinë e tij më Bleron brenda shtëpisë së Big Brother VIP Kosova 2. Ai ka thënë se është...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Për të shtunën parashikohet të mbajë mot me diell dhe vranësira të ulëta në orët e mëngjesit, të cilat në orët vijuese...
  Lajme08 Dhjetor 2023
  Fondi Sovran i Kosovës i cili ka kaluar në leximin e parë në Kuvendin e Kosovës është diskutuar sot në EURO n’7....
  Sport08 Dhjetor 2023
  Juventusi ka arritur të shënojë fitore ndaj Napolit me rezultat 1-0 në derbin e javës së 15-të të Serie A. Pjesa e...
  Bota/Rajoni08 Dhjetor 2023
  Shtetet e Bashkuara kanë vënë veto në Rezolutën e cila ka bërë thirrje për armëpushim të menjëhershëm në Gazë. 13 nga anëtaret...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.