×
 • Lajme
 • Lajme

  Naser Ramadani: Masat janë të thjeshta, nëse i doni të afërmit respektojini

  FrontOnline
  31 Korrik 2020

  Kryeministri Avdulluah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, për t’u informuar nga afër me gjendjen e pandemisë me Covid-19.

  Drejtori i IKSHP-së Naser Ramadani, pas vizitës së kryeministrit, u bëri edhe njëherë apel qytetarëve të Kosovës që të zbatojnë masat e vendosura nga IKSHP dhe Qeveria e Kosovës, duke thënë se janë të lehta për tu zbatuar, por se efekti i tyre është i madh në luftimin e pandemisë.

  “Të gjitha duhet të zbatohen nga çdokush prej nesh, në çdo cep të Kosovës nga çdo qytetar sepse janë masa aq të thjeshta dhe aq të lehta për tu zbatuar të cilat janë bartja e masës, mbajtja e distancë dhe higjiena personale, dhe të cilat masa, aq të thjeshta dhe të lehta për tu zbatuar janë masa që shpejtojnë lehtë e Pra nëse i duam të afërmit, familjet dhe qytetarët e këtij vendi, atëherë nga mbetet që çdo individ i këtij vendi duhet ti përmbahen këtyre masave, sepse janë aktualisht e vetmja masë ë COVID-19 që mbron jetë dhe ul lakoren epidemiologjike, qetëson situatën shkarkon shërbimet spitalore dhe mbron jetën e njerëzve“, tha Ramadani.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Agjencia e Statistikave të Kosovës (ASK), ka bërë të ditur se mbi 200 mijë rezident janë të regjistruar në Kosovë, dhe mbi...
  Lajme15 Prill 2024
  Ka filluar ceremonia e pritjes se liderëve botëror nga Presidentja Vjosa Osmani, të cilët do të marrin pjesë në Forumin Ndërkombëtar për...
  Lajme15 Prill 2024
  Avokati Cedomir Stojkoviq ka thënë se do t’i kërkojë Francës që të mos ia shesin aeroplanët “Rafale” Serbisë. Pasi dje e kritikoi...
  Të tjera
  Lajme15 Prill 2024
  Sot përfundon afati për aplikim për akreditimin e vëzhguesve të subjekteve politike të kryetarëve aktual, OJQ-ve vendore/ndërkombëtare dhe mediave. Këtë e konfirmoi...
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës. Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do...
  Lajme15 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar vëllezërit Shkelzenin dhe Enverin në përvjetorin e përjetësimit. Haradinaj ka...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.