×
Etiketë: thjeshta
Bota/Rajoni20 Gusht 2020
Të jesh shumë i pasur, jo domosdoshmërish do të kesh në krahë një partner/e që shpenzon shumë para në luks dhe gjëra të padobishme. Të përzgjedhurit tonë janë partneret e disa prej njerëzve më të...
Lajme31 Korrik 2020
Kryeministri Avdulluah Hoti ka vizituar sot Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike, për t’u informuar nga afër me gjendjen e pandemisë me Covid-19. Drejtori i IKSHP-së Naser Ramadani, pas vizitës së kryeministrit, u bëri edhe njëherë...
Lifestyle06 Korrik 2020
Nuk është për t’u habitur që zemrën e quajnë organ kryesor: falë saj, trupi ynë funksionon Muskujt e zemrës dërgojnë gjakun e pasuruar me oksigjen dhe materiet ushqyese në të gjitha indet dhe sistemet. Kur...
Lifestyle03 Korrik 2020
Nëse ndiheni të stresuar, me siguri do të filloni të vini re se muskujt tensionohen, frymëmarrja bëhet e rëndë dhe zemra pulson më shpejt Të gjitha këto janë shenja që tregojnë se trupi ka qenë...
Lifestyle19 Qershor 2020
Mbajtja e tensionit të gjakut në 120/80 parandalon sulmet në zemër dhe goditjet në tru, plus rrit imunitetin, të gjitha të mirat! Studiuesit e Universitetit Columbia thonë se shqetësimet e vazhdueshme mund të shkaktojnë që...
Lifestyle16 Qershor 2020
Mbajtja e tensionit të gjakut në 120/80 parandalon sulmet në zemër dhe goditjet në tru, plus rrit imunitetin, të gjitha të mirat! Studiuesit e Universitetit Columbia thonë se shqetësimet e vazhdueshme mund të shkaktojnë që...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.