×
 • Lajme
 • Lajme

  Nagip Arifi fiton zgjedhjet në Komunën e Bujanocit

  FrontOnline
  21 Qershor 2020

  Përpos zgjedhjeve parlamentare, ku shqiptarët kanë fituar katër deputetë në Parlamentin e Serbisë, në shtetin fqinj janë zhvilluar sot edhe zgjedhjet lokale.

  Shqiptarët thyejnë rekordin, me 4 deputetë në Parlamentin e Serbisë

  Shqiptarët kanë garuar edhe për Komunën e Bujanocit, ku, sipas rezultateve preliminare prinë Partia Demokratike (PD) e Nagip Arifit, i cili më herët ka udhëhequr me këtë Komunë, por që në mandatin e fundit ka qenë në opozitë, raporton portali “Front Online”.

  Nga këto zgjedhje me rezultat të dobtë në Bujanoc ka dalë Partia për Veprim Demokratik e Shaip Kamberit, i cili i prinë listës së kandidatëve për deputetë shqiptar në Parlamentin e Serbisë.

  /Front Online/

   Petrol Company  prin me çmime me të lira në derivate dhe shumë oferta të tjera
  Nga Rubrika
  Lajme03 Mars 2024
  Një 70-vjeçar është gjetur pa shenja jetë në fshatin Sllovi të Lipjanit. Zëdhënësi i Policisë së Kosovës, Daut Hoxha, ka deklaruar se...
  Lajme03 Mars 2024
  Për çështjen e Ligjit për Shëndetin Riprodhues dhe Fertilizimin e Asistuar, Besa Gaxheri është shprehur e ‘habitur’ se si ‘një a dy...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, nesër bashkë me ministrin e Infrastrukturës Liburn Aliu, do të jenë në terren. Bëhet fjalë për fillimin...
  Të tjera
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeministri Albin Kurti, priti sot në takim antropologen, Janet Reineck. Në njoftimin e lëshuar nga Qeveria e Kosovës thuhet se Reineck është...
  Sport03 Mars 2024
  Pep Guardiola ka lartësuar Phil Foden në qiellin e shtatë pas paraqitjes brilante në fitoren 3-1 të Manchester Cityt përballë Manchester United...
  Lajme03 Mars 2024
  Zëdhënësi i Dhomave të Specializuara të Kosovës në Hagë, Michael Doyle ka treguar se këtë vit do të përfundoj në shkallë të...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  Një seri shpërthimesh kanë tronditur Krimenë, pas një sulmi të raportuar me dron ukrainas në gadishullin i cili u aneksua nga Rusia...
  Bota/Rajoni03 Mars 2024
  NATO ka filluar në Detin Mesdhe një stërvitje masive kundër nëndetëseve. Operacioni pranë brigjeve të Siçilisë është bërë edhe më urgjent për...
  Lajme03 Mars 2024
  Kryeshefi ekzekutiv i Kompanisë Rajonale të Ujësjellësit (KRU) në Gjakovë, Hasan Krasniqi, është arrestuar në një pikëkalim kufitar në perëndim të Bullgarisë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.