Lajme

Musliu i reagon Hotit: E papranueshme deklarata jote, Policia dhe Inspektoriati duhet të motivohen

Musliu i reagon Hotit: E papranueshme deklarata jote, Policia dhe Inspektoriati duhet të motivohen
18:57 | 25 Korrik 2020

Deputetja e PDK-së, Ganimete Musliu i ka reaguar kryeministrit, Avdullah Hotit ku tha se Policia dhe Inspektorati po shkelin vendimet e Qeverisë, nuk po zbatojnë masat anti-Covid.

Musliu deklaratën e Hotit e ka quajtur të padrejtë, ku thotë që Policia e Kosovës dhe inspektoriati duhet të motivohen dhe të inkurajohen për punën që po bëjnë që nga lajmerimi i rasteve të para me Covid-19.
Postimi i plotë:

Deklarata e Kryeministrit Hoti se: Policia dhe Inspektorati po shkelin vendimet e Qeverisë, nuk po zbatojnë masat anti-Covid, është e pa pranueshme dhe e padrejtë.

Policia e Kosovës dhe inspektoriati duhet të motivohen dh te inkurajohen për punën që po bëjnë që nga lajmerimi i rasteve të para me Covid19.
Nëse nuk mund të bëjmë më shumë për ta, të jemi të paktën mirënjohës dhe falenderues për sakrificën e tyre!

Kujdes vret!
Sot trim vlersohet ai qe bartë dhe mbanë distancë.

Loja e madhe ka filluar nga 31 Janar dhe vazhdon deri me 2 Shkurt në Petrol Company

Të tjera