×
 • Lajme
 • Lajme

  MMPH ndan 400 mijë euro për ndërtimin e Parkut Memorial të UÇK-së në Jezerc

  FrontOnline
  04 Nëntor 2019

  Ministri në detyrë i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor Fatmir Matoshi dhe kryetari i Komunës së Ferizajt, Agim Aliu, nënshkruan sot një memorandum bashkëpunimi për realizimin e projektit “Ndërtimi i Parkut Memorial të UÇK-së në Jezerc-Ferizaj’, në vlerë 400 mijë euro, të financuar nga MMPH.

  Në ceremoninë e nënshkrimit të këtij memorandumi, Matoshi ka deklaruar që si ministër i MMPH-së, në vazhdimësi ka përkrahur komunat e Kosovës, në rritjen e performancës dhe arritjen e synimeve të tyre.

  “Me këtë projekt, ne do të arrijmë të kemi një kujdes më të madh për dëshmorët e rënë në luftën tonë për liri”, tha ai.

  Ndërsa, kryetari Aliu e vlerësoi si tejet të rëndësishëm realizimin e këtij projekti, duke marrë parasysh historinë që përfaqëson, kontributin dhe sakrificën e dhënë nga ushtarët e UÇK-së për lirinë e Kosovës.

  Comodita “pushton” Amerikën, dyshekët e saj në top 5 produktet më të shitura
  Nga Rubrika
  Lajme04 Tetor 2023
  Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar nga Departamenti i Krimeve të Rënda, në bashkëpunim me Prokurorinë Themelore – Prishtinë, ka zhvilluar...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ministrja e Jashtme gjermane Annalena Baerbock nesër do të vizitojë Kosovën dhe Serbinë, në një kohë kur tensionet janë rritur, pas sulmit...
  Lajme04 Tetor 2023
  Policia dhe Dogana e Kosovës kanë parandaluar kontrabandimin me mallra. Në rrugën malore të fshatit Malinë të Maqedonisë së Veriut që lidhet...
  Të tjera
  Lajme04 Tetor 2023
  Vetura me targa serbe me akronime të qyteteve të Kosovës qarkullojnë ende nëpër rrugët e veriut. Targa të tilla ilegale janë parë...
  Lajme04 Tetor 2023
  Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Lutfi Haziri, ka thënë se kryeministri Albin Kurti i ka përjashtuar të gjithë nga procesi...
  Lajme04 Tetor 2023
  Analisti politik dhe avokati, Azem Vlasi, i hedh poshtë pretendimet nga Serbia se Milan Radoiçiq, i cili pranoi organizimin e sulmit terrorist...
  Lajme04 Tetor 2023
  Deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Anton Quni, lidhur me sulmin terrorist në Banjskë, veri të Kosovës, më 24 shtator, ka...
  Lajme04 Tetor 2023
  Kryeministri i vendit, Albin Kurti, ka pritur në takim ministrin gjerman të Ushqimit dhe Bujqësisë, Cem Ozdemir. Atë e ka njoftuar për...
  Lajme04 Tetor 2023
  Ish-nënkryetari i Listës Serbe, Milan Radojiçiqi i cili ishte organizatori i sulmit në Banjskë të Zveçanit dje u arrestuar nga shtetit serb....

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.