×
 • Lajme
 • Lajme

  Ministri Zemaj ka një apel për qytetarët

  FrontOnline
  26 Qershor 2020

  Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, e ka quajtur lajm të mirë njoftimin e IKSHPK-së se mbrëmë janë konfirmuar 75 pacientë të shëruar dhe 69 raste të reja me Covid-19.

  Sipas tij, kjo tregon punën e jashtëzakonshme që po bëhet në Klinikën Infektive nga heronjtë e situatës që ndodhemi.

  “Krejt çka po bëjnë mjekët e infermierët dhe i gjithë stafi mjekësorë në këtë kohë, është që qytetarët të ndihen të sigurt. Andaj duhet që të gjithë të ruajmë qetësinë e ta ruajmë veten, familjarët e miqtë tanë. T’i ruajmë më të dashurit tanë duke i respektuar masat të rekomanduara nga IKSHPK-ja dhe M.Sh”.

  “Mbi të gjitha duhet të kujdesemi për veten që ta vlerësojmë punën e madh që po e bën stafi mjekësor që nga fillimi i kësaj pandemie”.

  “T’i bashkohemi atyre, të bëhemi edhe ne heronjtë. T’i respektojmë rekomandimet për parandalimin e shpërndarjes së virusi”.

  Banorja e 13-të e BBVK rrëfen ngjarjen e frikshme që i ka ndodhur
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Ministri i Punëve të Brendshme të Izraelit, Moshe Arbel, po qëndron për vizitë në Kosovë. Paraditen e së martës, Arbel është pritur...
  Ekonomi18 Qershor 2024
  5. 5 milionë euro janë investuar në Klinikën e Gjinekologjisë në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Prej tyre, mbi 3 milionë euro...
  Lajme18 Qershor 2024
  Kryeministri i Kosovës nuk i ka komentuar deklaratat e zyrtarëve të Bashkimit Evropian, të cilët i kanë quajtur spekulime, lajmet se do...
  Të tjera
  Vip18 Qershor 2024
  Fituesi i edicionit të dytë të Big Brother VIP Luiz Ejlli ka përfunduar në duart e SPAK-ut. Luiz Ejlli është kallëzuar se...
  Vip18 Qershor 2024
  Ditën e sotme (18 qershor) aktori i njohur kosovar Vedat Bajrami feston ditëlindjen. Ai mbushi plotë 44 vite jetë ku gjatë karrierës...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Tuneli i Llogarasë është gati. Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, ka zbuluar se ky tunel do të hapët më 5 korrik. “Tuneli...
  Kronika18 Qershor 2024
  Një person është arrestuar në Pejë, pasi që gjatë kontrollit në veturën e tij janë gjetur dhe konfiskuar një pistoletë Zoraki me...
  Sport18 Qershor 2024
  Në ndeshjen e dytë në “EURO 2024”, Shqipëria do të ndërrojë stadium. Nga “Signal Iduna Park”, kombëtarja shqiptare do të luajë nesër...
  Vip18 Qershor 2024
  Prej disa kohësh, reperja e njohur Loredana Zefi është duke shijuar romancën e saj me futbollistin e talentuar gjerman, Karim Adeyemi. Dyshja...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.