×
 • Lajme
 • Lajme

  Ministri Selimi kërkon ngritje të efikasiteti të punës së noterëve

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka takuar sot kryetarin e Odës së Noterëve, Aliriza Beshi dhe anëtarët e bordit të kësaj ode.

  Ai ka thënë se me ta ka diskutuar për nevojën emergjente, që të rritet numri i noterëve për të plotësuar nevojat e qytetarëve.

  “U dakorduam që vendimi i gjykatës është i domosdoshëm për të qartësuar procesin e konkursit të kaluar. Diskutuam edhe për mundësinë e shtrirjes së noterisë në gjithë territorin e Kosovës, konsolidimin e ligjit, ngritjen e efikasitetit të punës në këtë fushë”, ka thënë Selimi, transmeton Klan Kosova.

  “Po sot, kam zhvilluar takim me kryetarin e Odës së Ndërmjetësuesve, Faton Morina, me të cilin u pajtuam se fuqizimi i ndërmjetësimit si alternativë efikase jashtë gjykatës, ka impakt të madh në zgjidhjen e shpejtë të lëndëve”.

   

  https://www.facebook.com/selimselimiks/posts/133392388395214

  Pompa e derivateve me çmimet më të lira në Kosovë
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Nënkryetaria e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Saranda Bogujevci, së bashku me deputetin Erxhan Galushi, i cili e kryeson Grupin e Miqësisë...
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në platformën X”, për shtatoren e ngritur për Leotrim Ahmetin në Skenderaj, 7-vjeçari që u...
  Lajme18 Qershor 2024
  Profesori i Universitetit Johns Hopkins në Washington, Edward P. Joseph ka folur për insistimin e Kryeministrit Albin Kurti për një draft -statut...
  Të tjera
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...
  Vip18 Qershor 2024
  Ledion Liço ka dhënë mbrëmjen e djeshme (e diel) një intervistë personale në Top Channel. Ai është kthyer pas në kohë duke...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.