Gjuha:
×
Etiketë: ngritje
Bota/Rajoni08 Shtator 2020
Kryetari i OBRM-PDUKM-së Hristijan Mickoski, nëpërmjet një telegrami ka uruar pavarësinë e Maqedonisë së Veriut. Ai thotë se gjatë 29 viteve të fundit, shteti ka pasur tundime, ngritje dhe ulje. Mickoski gjithashtu thekson se fillimet...
Lajme04 Gusht 2020
Sindikata e Policisë së Kosovës ka kërkuar nga krerët e shtetit që të marrin parasysh kërkesat e policëve për ngritje të pagës, për pagesën e shujtës, pagesën e ndërrimit të natës e pagesën e orëve...
Lajme03 Gusht 2020
Universiteti i Prishtinës, gjatë ditës së djeshme njoftoi se ka shënuar ngritje në renditjen e Webometrics-it për periudhën janar-korrik 2020. UP-ja njoftoi se, sipas azhurnimit të fundit, është ngritur për 83 pozita në renditjen botërore,...
Lifestyle20 Korrik 2020
Ngritja në një pozitë pune shoqërohet me një rol më të mirë në kompani, me një pagë më të mirë por edhe me më shumë përgjegjësi. E gjithë kjo, me një fjalë nënkupton vlerësim nga...
Lajme12 Korrik 2020
Fundjava solli temperatura të larta në vendin tonë. Sipas Prishtina Weather sot mund të jetë më freskët.Këtë të diel mund të ketë edhe reshje lokale shiu. Por nga nesër do të ketë sërish ngritje temperaturash....
Lajme09 Korrik 2020
Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, ka propozuar një projekt-rezolutë ku njëra prej pikave është edhe ngritja e mocionit ndaj zëvendëskryeministri Goran Rakiq. Kjo lidhet me deklarimin e Rakiq ku ka thënë se “mbështetet...
Lajme22 Qershor 2020
Ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, ka takuar sot kryetarin e Odës së Noterëve, Aliriza Beshi dhe anëtarët e bordit të kësaj ode. Ai ka thënë se me ta ka diskutuar për nevojën emergjente, që të...
Lajme19 Qershor 2020
Çmimi i naftës dhe derivateve të saj kanë shënuar ngritje së fundmi. Shtrenjtim pritet të ketë edhe në ditët në vijim. Fadil Berjani, kryetar i Shoqatës së Naftëtarëve të Kosovës, është shprehur se rritja e...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.