Lajme

Ministri Mustafa pret Shoqatën e Gastronomëve, diskutohet përkrahja e produkteve vendore

Ministri Mustafa pret Shoqatën e Gastronomëve, diskutohet përkrahja e produkteve vendore
17:53 | 26 Gusht 2020

Ministri i Bujqësisë, Pylltarisë dhe Zhvillimit Rural, Besian Mustafa ka pritur sot në takim Kryetarin e Shoqatës së Gastronomëve, Petrit Kllokoqin dhe përfaqësues të tjerë të shoqatës.

“Në këtë takim u diskutuan për përkrahjen dhe përdorimin e produkteve vendore në një masë dhe sasi të konsiderueshme nga gastronomët e Kosovës”, thuhet në njoftimin e MBPZHR-së.

Në anën tjetër, Mustafa ka falënderuar Kllokoqin dhe përfaqësuesit e tjerë për vizitën dhe ka shprehur gatishmëri të vazhdojë bashkëpunimin edhe më tutje me këtë shoqatë.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera