×
 • Lajme
 • Lajme

  Mësoni si do të jetë moti këtë javë

  FrontOnline
  22 Qershor 2020

  Moti i paqëndrueshëm pritet të mbajë në fillim të kësaj jave. Sipas Prishtina Weather ditët në vazhdim do të shoqërohen me vranësia dhe reshje shiu. Paqëndrueshmëria e motit do të vijojë për ditën e hënë, të martë dhe të mërkurë. Tek ditën e enjte pritet të shënojnë rritje temperaturat.

  22.06.2020 – Një sistem frontal stacionar pritet të kaloj mbi rajon sonte gjatë natës dhe ditën e martë. Si rrjedhojë e kalimit gradual të këtij fronti, priten reshje më të vazhdueshme shiu, që vende-vende mund të jenë më intensive. Reshjet nëpër lokalitete do të vazhdojnë edhe të martën gjatë mbrëmjes dhe mëngjesin e ditës së mërkurë, kur edhe pritet të pushojnë. Të martën temperaturat do të mbeten të ulëta, e ditën e mërkurë do të shënojnë rritje.

  Lexo Edhe:
  Politikani serb që njeh Kosovën pëson debakël në zgjedhje, kjo është deklarata e tij
  Nga dita e enjte pritet të mbajë mot me më shumë diell, ndërsa temperaturat do të vazhdojnë të rriten. Orëve të pasdites nuk përjashtohen mundësitë edhe për zhvillime të rrebesheve të shiut.

  23.06.2020 – Freskët, kryesisht vranët dhe me reshje më të vazhdueshme shiu. Në mbrëmje reshje lokale shiu. Vende-vende reshjet pritet të jenë më intensive. Temperaturat në vise të ulëta 14C deri 19C, e në vise malore 10C deri 14C. Era do të fryj mesatarisht nga veriperëndimi 4-9m/s, e në Dukagjin e lehtë nga jugperëndimi 1-4m/s. Indeksi UV: 1.

  24.06.2020 – Në mëngjes kryesisht me vranësira, reshjet vazhdojnë lokalisht edhe paradite. Gjatë ditës do të ketë edhe intervale me diell. Temperaturat në vise të ulëta 15C deri 24C, e vise malore 11C deri 18C. Do të fryj erë e lehtë nga verilindja 2=6m/s. Indeksi UV: 8.

  KESCO Premium hapet në Qendër të Prishtinës
  Nga Rubrika
  Lajme18 Maj 2024
  Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani, ka deklaruar se regjimi i Millosheviqit që ka kryer gjenocid në Kosovë ka dhunuar rreth...
  Lajme18 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka konfirmuar se kanë ndërmarrë të gjitha masat për informim dhe ndalim në të gjitha vendkalimet kufitare dhe drejtoritë...
  Lajme18 Maj 2024
  Haxhi Avdyli nga “Guxo” thotë se në zgjedhjet e ardhshme që pritet të mbahen në Kosovë, kjo parti preferon një koalicion para...
  Të tjera
  Lajme18 Maj 2024
  Sot në rrugën “Dëshmorët e Hereqit” në Gjakovë, policia ka identifikuar dhe ndaluar dy automjete, ngasësit e të cilave bënin gara shpejtësie....
  Lajme18 Maj 2024
  Gramos Agusholli nga Lëvizja Vetëvendosje tregon se si parti janë të gatshëm të shkojnë në zgjedhje kurdo që kryeministri të merret vesh...
  Lajme18 Maj 2024
  Partitë politike në Kosovë po kërkojnë zgjedhje të parakohshme. Ditë më parë kryeministri Albin Kurti u bëri ftesë opozitës për takim, në...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ministri i Brendshëm i Shqiprisë, Taulant Balla gjatë vizitës zyrtare që po zhvillon në Spanjë u prit në një takim në Drejtorinë...
  Bota/Rajoni18 Maj 2024
  Ambasadori i Bosnje-Hercegovinës në Kombet e Bashkuara, Zllatko Llagumxhija ka bërë të ditur se është arritur pajtueshmëri për tekstin përfundimtar të rezolutës...
  Lajme18 Maj 2024
  Këshilltari i zëvendëskryeministrit Besnik Bislimi, Klisman Kadiu, ka thënë se Serbia po vazhdon politikën e saj destruktive pa u ndëshkuar, ndërsa Kosova...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.