×
Etiketë: mësoni
Bota/Rajoni18 Shtator 2020
Elon Musk vlerësohet si një inovator i cili prej asgjëje filloi idenë për ndërtimin e makinave. Sipas Reuters, përcjell Telegrafi, kompania e tij sot njihet si një prej prodhuesve më të mëdhenj në botë gjerësisht rreth...
Lifestyle04 Gusht 2020
Prova e testit të shtatzënisë me anë të lakrës së kuqe, nëse mendoni se jeni shtatëzënë atëherë mund të provoni atë me lakër të kuqe për të zbuluar nëse është një djalë apo një vajzë....
Lajme01 Gusht 2020
Ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka njoftuar se nga sot e deri në fund të vitit, mërgimtarët që vijnë në Kosovë nuk do të paguajnë për Policën e Sigurimit. Bajrami ka njoftuar se kjo policë...
Bota/Rajoni25 Korrik 2020
Ish-kryeministri i Britanisë, Tony Blair, tha se koronavirusi nuk do të zhduket përgjithmonë dhe se qytetarët britanikë duhet të mësohen të jetojnë me të. Sipas asaj që shkruan BBC, Blair gjithashtu ka deklaruar se Britania...
Lajme24 Korrik 2020
Deputeti nga PDK-ja Mërgim Lushtaku i është drejtuar si “Sherife Osmani” kryeparlamentares duke iu referuar thënies së saj të djeshme “there’s a neë sheriff in town”. Osmani i është kundërpërgjigjur duke thënë se kjo thënie...
Bota/Rajoni15 Korrik 2020
Maskat me ngjyra, stile dhe materiale të ndryshme u shfaqën në fytyrat e njerëzve përreth nesh dhe u bënë përditshmëri e jona që nga fillimi i pandemisë. Ndërsa është një lajm i mirë që shumë...
Lifestyle07 Korrik 2020
Aplikimi i testit të shtatzënisë në kohën e duhur mund t’ju ndihmojë që të siguroni rezultate më të sakta. Nëse e bëni testin shumë herët mund të rezultojë në një rezultat të rremë negativ. Kjo...
Lajme22 Qershor 2020
Moti i paqëndrueshëm pritet të mbajë në fillim të kësaj jave. Sipas Prishtina Weather ditët në vazhdim do të shoqërohen me vranësia dhe reshje shiu. Paqëndrueshmëria e motit do të vijojë për ditën e hënë,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.