Lajme

Lushtaku i thotë “Sherife Osmani”, kryeparlamentarja: Mësoni pak nga Amerika

Lushtaku i thotë “Sherife Osmani”, kryeparlamentarja: Mësoni pak nga Amerika
17:48 | 24 Korrik 2020

Deputeti nga PDK-ja Mërgim Lushtaku i është drejtuar si “Sherife Osmani” kryeparlamentares duke iu referuar thënies së saj të djeshme “there’s a neë sheriff in town”.

Osmani i është kundërpërgjigjur duke thënë se kjo thënie përdoret gjerësisht në Amerikë kur është fjala për ndonjë ndryshim në udhëheqje dhe s’ka të bëjë me polici, njofton Klan Kosova.

Ajo gjithashtu i tha Lushtakut se me këtë emërim i ka ofenduar të gjitha ato gra në Kosovë që mbajnë emrin “Sherife”.

“Fjalët dhe ofendimet që i thoni nuk më lënë përshtypje, tentoni t’i thoni por nuk marr si të tilla. Duke tentuar të më ofendoni mua me një emër të ri, duke tentuar që emrin sherife ta paraqitni si diçka të keqe, mos harroni se motra dhe nëna e dikujt e ka këtë emër. Mund ta kenë dëgjuar sot dhe të janë ndjerë të ofenduara”.

“Unë do të prisja diçka të tillë nga gjenerata më të vjetra, por jo nga mosha juaj. Mësoni pak diçka nga Amerika që thirreni vazhdimisht në. Nuk është mirë me mbet me filma kauboj”.

Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…

Të tjera