×
 • Lajme
 • Lajme

  Lushtaku i thotë “Sherife Osmani”, kryeparlamentarja: Mësoni pak nga Amerika

  FrontOnline
  24 Korrik 2020

  Deputeti nga PDK-ja Mërgim Lushtaku i është drejtuar si “Sherife Osmani” kryeparlamentares duke iu referuar thënies së saj të djeshme “there’s a neë sheriff in town”.

  Osmani i është kundërpërgjigjur duke thënë se kjo thënie përdoret gjerësisht në Amerikë kur është fjala për ndonjë ndryshim në udhëheqje dhe s’ka të bëjë me polici, njofton Klan Kosova.

  Ajo gjithashtu i tha Lushtakut se me këtë emërim i ka ofenduar të gjitha ato gra në Kosovë që mbajnë emrin “Sherife”.

  “Fjalët dhe ofendimet që i thoni nuk më lënë përshtypje, tentoni t’i thoni por nuk marr si të tilla. Duke tentuar të më ofendoni mua me një emër të ri, duke tentuar që emrin sherife ta paraqitni si diçka të keqe, mos harroni se motra dhe nëna e dikujt e ka këtë emër. Mund ta kenë dëgjuar sot dhe të janë ndjerë të ofenduara”.

  “Unë do të prisja diçka të tillë nga gjenerata më të vjetra, por jo nga mosha juaj. Mësoni pak diçka nga Amerika që thirreni vazhdimisht në. Nuk është mirë me mbet me filma kauboj”.

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme25 Maj 2024
  Dy persona janë arrestuar për rrëmbimin që kishte ndodhur në Prishtinë të enjten në mbrëmje. Sipas njoftimit, njëri është 18 vjeç me...
  Lajme25 Maj 2024
  Jens Stoltenberg u ka bërë thirrje aleatëve të NATO-s që furnizojnë Ukrainën me armë për t’i dhënë fund ndalimit të përdorimit të...
  Lajme25 Maj 2024
  Ish-zëvendësministri i Mbrojtjes, Burim Ramadani, fushatën e Serbisë kundër Kosovës për anëtarësimin për asocim në Asamblenë Parlamentare të NATO-s e sheh të...
  Të tjera
  Lajme25 Maj 2024
  Policia e Kosovës ka njoftuar se gjatë 24 orëve të fundit ka shqiptuar 2468 gjoba në trafik. Sipas policisë, gjatë kësaj periudhe...
  Lajme25 Maj 2024
  Qendra Kombëtare për Menaxhim Kufitar ka ftuar qytetarët të cilët planifikojnë të udhëtojnë përmes pikave kalimeve kufitare me Serbinë, që të shtunën...
  Lajme25 Maj 2024
  Blakaj: Institucionet s’kanë bërë mjaftueshëm për dokumentimin e krimeve të luftës, shumë prova janë zhdukur Institucionet e Kosovës po fajësohen se nuk...
  Lajme25 Maj 2024
  Moti sot parashihet të jetë i vranët dhe dhe me intervale me diell. Vranësirat gjatë ditës në disa vende parashihen të sjellin...
  Lajme25 Maj 2024
  Regjistrimi i popullsisë, Kastrati: Kemi kaluar shifrën prej 1.5 milion Dje në Kosovë ka përfunduar procesi i regjistrimit të popullsisë, ekonomive familjare...
  Lajme25 Maj 2024
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, është takuar sot me zyrtarë të Qatar Development Fund ku u diskutua mbi mbështetjen e projekteve në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.