×
Etiketë: pak
Lajme01 Tetor 2020
Javën e kaluar, qeveria gjermane ka publikuar të dhëna lidhur me numrin e shtetasve të huaj që jetojnë në Gjermani. Bazuar në këto të dhëna, numri i kosovarëve që jetojnë atje shkon në rreth 237...
Lifestyle26 Shtator 2020
inuset e mbyllura gjithsesi mund të vështirësojnë jetën e përditshme dhe të krijojnë probleme me frymëmarrje të vështirësuar, dhembje koke, por edhe me probleme të dëgjimit të dobësuar Dr. Alan Mandell nga Florida, praktikues i kiropraktikës,...
Ekonomi26 Shtator 2020
Rreth 150 milionë euro më pak këtë vit kanë mbledhur për arkën e shtetit dy institucionet dy institucionet financiare në vend. Ndërsa, ministrja e Financave Hykmete Bajrami ka thënë se për të hyrat edhe viti...
Bota/Rajoni26 Shtator 2020
Sipas një studimi të ri, njerëzit që marrin sasi të mjaftueshme të vitaminës D janë 52 për qind më pak të rrezikuar nga vdekja prej sëmundjes Covid-19 në krahasim me njerëzit që kanë mungesë të...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Bregdeti shqiptar është vizituar këtë vit nga 65% më pak turistë të huaj krahasuar me një vit më parë. Të dhënat i bëri publike INSTAT. Gjatë muajit korrik dhe gusht në Shqipëri kanë hyrë 963...
Bota/Rajoni22 Shtator 2020
Një numër rekord prej dy milionë rastesh të reja me Covid-19 janë regjistruar nga 14 deri në 20 shtator (+ 5% krahasuar me javën e mëparshme), por numri i vdekjeve ra me 10%, deklaroi Organizata...
Lajme21 Shtator 2020
Ka arritur për vizitë zyrtare në Kosovë Richard Grenell i dërguari i SHBA-së për Ballkanin Perëndimor, raporton IndeksOnline. Ai sot i shoqëruar nga një delegacion i qeverisë amerikane i udhëhequr nga nga kryeshefi Ekzekutiv i...
Bota/Rajoni21 Shtator 2020
Të huajt në Gjermani fitojnë mesatarisht 900 euro më pak në muaj sesa qytetarët vendas, sipas statistikave nga Agjencia Federale e Punës. Vitin e kaluar, qytetarët gjermanë kishin të ardhura mesatare mujore prej 3,509 euro...
Bota/Rajoni17 Shtator 2020
Kamerat e vëzhgimit kapën një moment të tmerrshëm kur një makinë u përplas në një dyqan në Gaziantep në Turqinë juglindore. Sipas mediave lokale, shoferi humbi kontrollin e automjetit dhe gati sa nuk përplasi dy...
Kronika16 Shtator 2020
Me rastin e shënimit të “Javës së Sigurisë Rrugore”, ministri i Punëve të Brendshme Agim Veliu, ministri i Infrastrukturës Arban Abrashi dhe drejtori i Përgjithshëm i PK-së Rashit Qalaj, nënshkruajnë premtimin/betimin, për ta përçuar mesazhin...
Bota/Rajoni15 Shtator 2020
Në dy vitet e fundit, besimi i rusëve që Rusia është superfuqi botërore ka rënë me 12%. Kështu bënë të ditur “Qendra ruse për hulumtimin e opinionit publik” – VCIOM bazuar në hulumtiminqë ka realizuar...
Lajme14 Shtator 2020
Prevalla llogaritet një ndër vendet turistike malore më të vizituara në çdo stinë të vitit në Kosovë. Por, që nga muaji mars, kur edhe u konfirmuan rastet e para me koronavirus në vend, numri i...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.