Gjuha:
×
 • Lifestyle
 • Lifestyle

  Djalë apo vajzë: Mësoni gjininë e bebes me anë të lakrës

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Prova e testit të shtatzënisë me anë të lakrës së kuqe, nëse mendoni se jeni shtatëzënë atëherë mund të provoni atë me lakër të kuqe për të zbuluar nëse është një djalë apo një vajzë.

  Çfarë duhet të bëni: Prisni një lakër në 2 pjesë. Sigurohuni që të dy pjesët janë të barabarta; Merrni një tigan të mbushur me ujë; Vendos një pjesë të lakrës në të; Valvuloni përbërësit për 10 minuta, transmeton Gazeta Shneta.

  Baballarët kanë rolin kyç për të luftuar depresionin tek gratë pas lindjes së foshnjes, thotë studimi

  Lejo që uji të qetësohet; Shtrëngoni ujin në një kavanoz; Mblidhni sasi të barabartë të urinës në një kavanoz tjetër si uji.

  Kombinoje ujë të kuq lakër dhe urin; Nëse ngjyra ndryshon të kuqe ose rozë është një djalë dhe nëse ngjyra mbetet e pandryshuar, ajo është një vajzë.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Lifestyle23 Mars 2023
  Ushqimet që nuk mund t’u rezistoni të listuara nga shkencëtarët pas kërkimeve, për të paraqitur ushqimet më të varura që konsumojmë. Vullnetarët...
  Lifestyle22 Mars 2023
  Selfie është bërë një mënyrë jashtëzakonisht e popullarizuar për njerëzit që të bëjnë fotografi gjatë pushimeve. Megjithatë, në disa destinacione të njohura...
  Lifestyle22 Mars 2023
  Zakonisht ushqimet që janë më të disponueshme dhe që i konsumojmë shumë shpesh, janë të dëmshme për shëndetin tonë. Ka disa produkte...
  Të tjera
  Lajme24 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës,  Albin Kurti, sot feston ditëlindjen e 48. Kurti ka lindur më 24 mars 1975 në Prishtinë. Kurti është kryeministri...
  Lajme24 Mars 2023
  Një person me lëndime në kokë dhe këmbë është paraqitur në stacionin policor Leposaviq dhe ka deklaruar se është sulmuar fizikisht dhe...
  Lajme24 Mars 2023
  Mjeku në Klinikën e Urologjisë, Liridon Selmani, ka reaguar pasi që ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, të enjten e vizitoi këtë Klinikë...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një hotel shtatëkatësh në Stamboll është përfshirë nga flakët mëngjësin e sotëm, duke shkaktuar dy viktima dhe dy të lënduar. Zjarri në...
  Bota/Rajoni24 Mars 2023
  Një ngjarje e rëndë ka tronditur SHBA-në, ku një 30-vjeçar është goditur me thikë në një autobus në Las Vegas. Në video,...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.