Gjuha:
×
 • Lajme
 • Lajme

  Mbrëmë pati ndërprerje të rrymës në Klinikën Infektive në QKUK

  FrontOnline
  3 vite më parë

  Mbrëmë pasmesnatës ka pasur ndërprerje të rrymës në Klinikën Infektive në QKUK, por fatmirësisht nuk ka pasur pasoja tek pacientët

  Gazeta Shneta ka mësuar nga burime se rryma është ndalë pas orës 12:00 të natës dhe ka zgjatur për rreth 30 minuta. Rryma është ndalur edhe në njësinë intensive janë duke u trajtuar tre pacientë me Covid-19 në gjendje të rëndë.

  “Viktimat nga Covid nuk janë statistika”, në mesin e tyre dhe një 13 vjeçar nga Prishtina

  Fatmirësisht ndërprerja e rrymës nuk ka shkaktuar pasoja tek pacientët dhe as komplikim të gjendjes së tyre, fal ndërhyrjes së shpejt të stafit që ka arritur ta menaxhojë situatën.

  Lajmin se ka pasur ndërprerje të rrymës e ka konfirmuar edhe menaxhmenti i SHSKUK-së. “Mund të ju konfirmojmë se ka pasur një ndërprerje të rrymës, por pa pasoja tek pacientët që gjenden në klinikë. Menjëherë janë aktivizuar shërbimet teknike”, kanë deklaruar nga SHSKUK.

  Gazeta ka mësuar se stafi i klinikës infektive është tronditur nga kjo situatë nga frika se mund të përsëritet nata e 5 korrikut kur ndërruan jetë 4 pacientë në rrethana të dyshimta. Në Klinikën Infektive janë duke u trajtuar gjithsej 108 pacientë prej të cilëve 5 me CPAP dhe 52 me oksigjenoterapi.

  Më mirë në Kosovë se në Gjermani
  Nga Rubrika
  Lajme31 Mars 2023
  Marrëveshja ndërmjet Beogradit dhe Prishtinës e datës 23 nëntor 2022 nuk ka një afat të caktuar apo datë skadence, tha zëdhënësi ipër...
  Lajme31 Mars 2023
  Të hënën në Gjykatën Speciale do të fillojë gjyqi ndaj krerëv të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Rexhep Selimi...
  Lajme31 Mars 2023
  Diplomati i karrierës, Agron Maloku ka paditur Ministrinë e Punëve të Jashtme dhe Diasporës (MPJD) që udhëhiqet nga Donika Gërvalla. Padia e...
  Të tjera
  Lajme31 Mars 2023
  Kreu i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, incidentet e fundit në veri ka thënë se janë tregues serioz se...
  Lajme31 Mars 2023
  Ministria e Drejtësisë në krye me ministren, Albulena Haxhiu ka rënditur sukseset e saj përgjatë dy viteve. Përmes një videoje të publikuar...
  Vip31 Mars 2023
  Këtë vit ka qenë pothuajse e pamundur mospërfshirja e personazheve të njohura në historitë e krijuara brenda Big Brother Vip. Politikanë, gazetarë,...
  Lajme31 Mars 2023
  Kryeministri i Kosovës Aljbin Kurti ka mbështetur Milo Gjukanoviqin para raundit të dytë të zgjedhjeve presidenciale në Mal të Zi. Kurti ka...
  Lajme31 Mars 2023
  Kuvendi i Kosovës do të bashkëpunojë me Ambasadën Zvicerane në Kosovë, e cila me anë të një projekti do t’i ndihmojë deputetët...
  Lajme31 Mars 2023
  Misioni i NATO-s në Kosovë, KFOR, ka thënë se është i gatshëm për t’u përballur me çdo lloj skenari gjatë zgjedhjeve lokale...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.