×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Mbi 25 mijë raste të reja me COVID-19 në SHBA

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  SHBA ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

  Shtetet e Bashkuara raportuan 25.766 raste të reja të koronavirusit dhe 704 vdekje të enjten, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn.

  Kjo sjell totalin e konfirmuar në shkallë vendi në 2,189,056 raste dhe të paktën 118.421 vdekje.

  Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Të paktën gjashtë persona kanë humbur jetën për shkak të një zjarri që ra në një fabrikë topash golfi në Tajvan, tre...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Dy persona janë arrestuar nga policia e Himarës, pasi dyshohet se shpërndanin drogë në lokalet e natës. Personat G. H., 25-vjeçar dhe...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Eksportet e Kinës të dy mineraleve të rralla thelbësore për prodhimin e gjysmëpërçuesve ranë në zero në gusht, një muaj pasi Pekini...
  Të tjera
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Ushtria e Libanit deklaroi se hodhi gaz lotsjellës ndaj ushtarëve izraelitë në përgjigje të sulmit të këtyre të fundit me bombola tymi...
  Sport23 Shtator 2023
  Vedat Muriqi e ka nisur për mrekulli sfidën mes Gironës dhe Mallorcës. Sulmuesi kosovar vetëm pas katër minutave lojë ka gjetur golin...
  Vip23 Shtator 2023
  Kanye West dhe Bianca Censori kanë tronditur edhe një herë fansat me zgjedhjet e tyre të diskutueshme të modës në Itali. Arkitektja...
  Kronika23 Shtator 2023
  Policia e Kosovës ka arritur të parandalojë një rast të kontrabandës në Bistricë të Leposaviqit. Atje një kamion me targa të Serbisë,...
  Bota/Rajoni23 Shtator 2023
  Një grua 38-vjeçare nga Virxhinia u dënua me 78 vjet burg të premten e kaluar për vrasjen e dy vajzave të saj,...
  Vip23 Shtator 2023
  Është në të 30-tat e saj, por ende beqare. Këngëtarja Big Mama, e dashur nga një publik i gjërë, shpesh ka folur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.