[wp-story]

Bota/Rajoni

Mbi 25 mijë raste të reja me COVID-19 në SHBA

Mbi 25 mijë raste të reja me COVID-19 në SHBA
10:19 | 19 Qershor 2020

SHBA ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit me COVID-19.

Shtetet e Bashkuara raportuan 25.766 raste të reja të koronavirusit dhe 704 vdekje të enjten, sipas Universitetit Johns Hopkins, raporton Cnn.

Kjo sjell totalin e konfirmuar në shkallë vendi në 2,189,056 raste dhe të paktën 118.421 vdekje.

Në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA, si dhe raste të riatdhesuara.

“M Sillosi” S’ka nëvojë për panik, grurë ka me bollëk

Të tjera