×
 • Lajme
 • Lajme

  Maxhuni: Një kufomë u la pesë orë në dhomë me pacientët në QKUK

  FrontOnline
  13 Shtator 2020

  Artisti Nasim Maxhuni, ka reaguar për një rast jo të zakonshëm që ka ndodhur të dielën në Qendrën Klinike Universitare (QKUK).

  Maxhuni pretendon se një kufomë qëndroi pesë orë në dhomë me pacientë të tjerë. E sipas tij askush nuk ka marrë përgjegjësi që ta largojë të vdekurin.

  “Kosova jonë e kalbun miq! Që 5 orë kufoma n’dhomë me plotë pacientë të tjerë aty, kurrkush nuk merret me këtë punë! Mos lypni viza miq, po kapni koferat lëshojeni këtë vend sa ma shpejtë që keni mundësi”, ka shkruar Maxhuni në llogarinë e tij në Facebook.

  Lidhur me rastin drejtoresha e Pulmologjisë, Rukije Mehmeti, ka thënë se është përgjegjësi e Qendrës operative dhe Ministria e Shëndetësisë.

  Ndërkaq, deri me tani askush nga MSh-ja nuk ka sqaruar apo dalë me ndonjë arsyetim.

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Lajme21 Shkurt 2024
  Musa Damati, avokat i deputetit të AAK-së, Pal Lekaj, ka deklaruar se aktakuza e Prokurorisë ndaj kryetarit të Kuvendit, Glauk Konjufca, nuk...
  Front TV21 Shkurt 2024
  Zëvendëskryetari i Komisionit për Mbikëqyrjen e Agjencisë së Kosovës, Salih Zyba, nuk ka dhënë shumë detaje se për çfarë është diskutuar në...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca ka deklaruar se marrëdhëniet ndërmjet Kosovës dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës nuk janë për...
  Të tjera
  Vip21 Shkurt 2024
  Aktori dhe komediani Eewen Macintosh, i cili luajti Kit Bishop në serialin "The Office", vdiq në moshën 50-vjeçare. Ewan Mackintosh ishte më...
  Bota/Rajoni21 Shkurt 2024
  Alexei Navalny mund të jetë vrarë nga një grusht në zemër, një teknikë e përdorur dikur nga agjentët sekret në kohën e...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Me propozim të prokurorit special Ilir Morina, është mbyllur për publikun gjykimi ndaj të akuzuarit Dejan Raciq, i cili ngarkohet për dhunim...
  Lajme21 Shkurt 2024
  Kryeparlamentari, Glauk Konjufca ka zgjedhur të mbrohet në heshtje, në seancën gjyqësore me akuzën për hedhje të gazit lotsjellës disa vite më...
  Ekonomi21 Shkurt 2024
  Sot po flasim për derivate. Por jo për çdo lloj derivati, po flasim për derivatet e Petrol Company. Me derivatet e kësaj...
  Kronika21 Shkurt 2024
  Policia e Kosovës, gjegjësisht njësiti (Fast Kosova), me mbështetje të Njësisë Speciale Operative, sot më 21.02.2024, pas një pune intensive në terren,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.