Bota/Rajoni

Maqedoni, regjistrohen 361 shkelje për mosmbajtje të maskës

Maqedoni, regjistrohen 361 shkelje për mosmbajtje të maskës
10:31 | 30 Qershor 2020

Ministria e Punëve të Brendshme në Maqedoni informon se kanë vazhduar me kontrollet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi.

Gjatë ditës së djeshme (29/30.06.20.20), në territorin e Maqedonisë së Veriut gjithsej 361 persona nuk kanë respektuar masën për mbrojtje pers

Ministria e Punëve të Brendshme ju bën apel qytetarëve që t’i respektojnë masat dhe protokollet e sjellura nga Qeveria që kanë për qëllim menaxhimin e coronavirusit.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera