×
Etiketë: shkelje
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Për mosmbajtjen e maskës janë regjistruar 890 shkelje gjatë 24 orëve të kaluara në territorin e vendit. “Gjatë ditës së djeshme (30.09/01.10.2020) në territorin e Maqedonisë së Veriut për masën e mbajtjes së maskës janë...
Lajme27 Shtator 2020
Dhomat e Specializuara të Kosovës kanë konfirmuar të shtunën se nënkryetari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Nasim Haradinaj, dyshohet për veprën penale kundër administrimit të drejtësisë, frikësim të dëshmitarëve,...
Ekonomi25 Shtator 2020
Një kontratë në vlerë prej 4.8 milionë euro për asfalt që e ka nënshkruar kryetari i Ferizajt Agim Aliu, po e shqetëson deputetin e VV-së Dimal Basha, pasi sipas tij ka qenë projekt i pabuxhetuar....
Ekonomi18 Shtator 2020
Përfaqësues të Ministrisë së Financave kanë thënë se së shpejti pritet udhëzimi administrativ për heqjen e pagesës së tatimit, që ishte si kush për regjistrimin e automjeteve. Por, në anën tjetër përfaqësuesit e komunave po...
Lajme16 Shtator 2020
Rrjeti i OJQ-ve AVONET kërkon nga Ministria e Shëndetësisë që të largoj sa më parë masën e kufizimit të lëvizjes nga ora 22:30. Sipas AVONET, kjo masë e vendosur nuk kishte asnjë efekt në parandalimin...
Lajme06 Shtator 2020
Fizioterapeutët tashmë kanë kaluar më shumë se tridhjetë ditë, nga kur po bëjnë punë për të cilat nuk janë të kualifikuar, e për krejt këtë situatë fajtor kryesor kanë lënë ShSKUK-në, për të cilët thonë...
Bota/Rajoni04 Shtator 2020
Ministria e Punëve të Brendshme informon se ka vazhduar me aktivitetet për zbatimin e masave për mbrojtje nga coronavirusi. Nga kjo ministri thonë se në 24 orët e fundit (03/04.09.2020) janë regjistruar 473 shkelje në...
Bota/Rajoni30 Gusht 2020
Gjatë ditës së djeshme janë regjistruar 415 shkelje të masës për mbajtjen e obligueshme të maskës mbrojtëse, thonë nga MPB. “Gjatë ditës së kaluar (29/30.08) në territor të Republikës së Maqedonisë së Veriut në lidhje...
Lajme28 Gusht 2020
Drejtues të Autoritetit Kosovar të Konkurrencës (AKK) kanë deklaruar se nuk kanë gjetur ndonjë parregullsi në laboratorët privatë të licencuara nga Ministria e Shëndetësisë për testimet e virusit SARS CoV 2. Në konferencën për media...
Lajme21 Gusht 2020
Çmimet e laboratorëve privatë për testimet serologjike dhe PCR, sipas kryetarit të Autoritetit Kosovar të Konkurrencës, Valon Prestreshi, janë në nivelin e konkurrencës së tregut dhe se komisioni për mbikëqyrjen e këtij sektori nuk ka...
Bota/Rajoni15 Gusht 2020
Nga MPB informojnë se gjatë natës së kaluar janë regjistruar 369 shkelje të masës për mbajtjen e obligueshme maskës mbrojtëse. “Gjatë natë së kaluar 14/15.08.2020 në gjithë territorin e Republikës së Maqedonisë, në lidhje me...
Lajme23 Korrik 2020
Nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Enver Hoxhaj, ka thënë se suspendimi i politikës së jashtme të Kosovës është shkelje e deklaratës së Pavarësisë. Në emisionin Rubikon në Klan Kosova, ai e ka kritikuar Qeverinë...
Bota/Rajoni20 Korrik 2020
Më shumë se 105,000 persona janë vënë në pranga në Zimbabve që nga muaji mars për shkelje të rregullave që synojnë të parandalojnë përhapjen e koronavirusit, ka bërë të ditur policia vendase. Gati një mijë...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.