×
 • Lajme
 • Front TV
 • Front TV

  LVV nuk do t’i votojë marrëveshjet ndërkombëtare

  FrontOnline
  23 Qershor 2020

  Nënkryetarja e Kuvendit të Kosovës, nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosjes (LVV), në seancën e sotme të Kuvendit të Kosovës, ka thënë se nëse Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), i ka votat për të votuar marrëveshjet ndërkombëtare, le t’i votojë, raporton Front Online.

  Nagavci i`u drejtua Gashit, se nëse LDK-ja i kanë votat, mund t’i qesin në votim marrëveshjet ndërkombëtare dhe le t’i votojnë.

  “Ju keni qenë në mbledhje të Kryesisë bashkë me të tjerët, ku ju keni kërkuar që mos të merret opinioni i Qeverisë, për këto marrëveshje. Ju keni qenë ai që mos të trajtohen këto çështje. Ju keni qenë kundër këtyre marrëveshjeve. Sot si shef i GP të LDK-së qe e keni krijuar këtë qeveri jo-legjitime, urdhëroni votoni marrëveshjet dhe vazhdojmë tutje”, ka thënë Nagavci./Front Online

  https://www.facebook.com/FrontOnlineMedia/videos/314968459669576/?v=314968459669576

  Kush ështe kosovari THE VICTOR që synon tregun e jashtëm? (video)
  Nga Rubrika
  Lajme23 Qershor 2024
  Arben Taravari është emëruar ministër i Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut. Kështu ka njoftuar ai përmes një postimi në Facebook. Ai ka...
  Lajme23 Qershor 2024
  Sipas Prishtina Weather, 57mm të reshura u regjistruan në Prishtinë deri në orën 22:00. Në njoftim thuhet se të reshurat e gjithë...
  Lajme23 Qershor 2024
  Pesë udhëtarë janë evakuuar, pasi autobusi me të cilin udhëtonin e kishte të pamundur të qarkullonte shkaku i reshjeve të mëdha të...
  Të tjera
  Lajme23 Qershor 2024
  Kompania Kosovare për Distribuim me Energji Elektrike në Kosovë (KEDS) ka njoftuar se pas reshjeve të shiut disa rajone ka pasur ndërprerje...
  Lajme23 Qershor 2024
  Nënkryetarja e Komunës së Prishtinës, Jehona Lushaku Sadriu, ka kërkuar nga qytetarët që të qëdrojnë nëpër shtëpi dhe vende të sigurta pas...
  Lajme23 Qershor 2024
  Presidenti i Shqipërisë dr. Bajram Begaj, gjatë ditës së sotme ka vizituar Komunën e Junikut ku është takuar me kryetarin Ruzhdi Shehu....
  Lajme23 Qershor 2024
  Deputeti i PDK-së, Xhavit Haliti ka pritur në takim presidentin e Shqipërisë, Bajram Begaj. Haliti përmes disa fotografive të shpërndara në “Facebook”,...
  Lajme23 Qershor 2024
  Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama, ka reaguar pas rreshjeve të mëdha që po mbizotrojnë në qytet. Rama ju ka bërë...
  Sport23 Qershor 2024
  Në prag të ndeshjes vendimtare ndaj Spanjës në Grupin B të Euro 2024, trajneri i Kombëtares shqiptare, Sylvinho, shpreh entuziazmin dhe vendosmërinë...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.