×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Lukarevska: Virusi ekziston, nëse nuk do të bëja test nuk do ta dija se isha e infektuar

  FrontOnline
  19 Qershor 2020

  Virusi me të vërtetë ekziston. Ka shumë raste asimptomatike që në një farë mënyre paraqesin rrezik në kontakt me njerëzit e tjerë. Nëse nuk do ta kisha bërë testin, nuk do ta dija që isha pozitiv, thotë drejtoresha e Drejtorisë për të Ardhura Publike Sanja Lukarevska në intervistë për AIM-në.

  Lukarevska, e cila nuk kishte asnjë simptomë gjatë gjithë periudhës së trajtimit, u bën thirrje qytetarëve që të kujdesen maksimalisht për veten dhe shëndetin e të tjerëve dhe të respektojnë të gjitha protokollet dhe udhëzimet e Ministrisë së Shëndetësisë që, siç thotë ajo, bën çmos për për t’u ballafaquar me virusin.

  “Është tronditëse të marrësh lajmin që je pozitiv për coronavirusin, megjithëse nuk e prisja një gjë të tillë. Kur shkova për t’u provuar, u ndjeva shumë e qetë nga rezultati i testit, por kjo është ajo. Nuk kam pasur asnjë simptomë gjatë gjithë periudhës së trajtimit, madje madje disa prej profesionistëve të kujdesit shëndetësor me të cilët fola më thanë që isha bartëse shumë e dobët. Të gjithë kolegët dhe miqtë e mi që u anketuar nga ana ime, ishin negativ”, thotë Lukarevska.

  Comodita në panairin M.O.W. po shijon takimet me biznese për mundësi shkëmbimi eksperiencash, rrjetëzimi dhe bashkëpunimi
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Ministri i Jashtëm rus Sergei Lavrov do të vizitojë Turqinë të premten dhe të shtunën, tha zëdhënësja ruse Maria Zakharova, ndërsa të...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në një shkollë në Gjermani, ku si pasojë e një sulmi me thikë kanë mbetur të...
  Bota/Rajoni28 Shkurt 2024
  Papa Françesku, që po përballet me grip, është dërguar në spital të mërkurën pas deklarimit të përjavshëm, ka njoftuar Vatikani. Vatikani nuk...
  Të tjera
  Lajme28 Shkurt 2024
  Kryetari i Sindikatës së Pavarur të Sektorit Privat të Kosovës, Jusuf Azemi, ka thënë se do të vazhdojë greva e punëtorëve teknik...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Një veturë është djegur sot rreth orës 15:00 në rrugën “Muharrem Fejza” në Prishtinë. Rastin për Front Online e ka konfirmuar zëdhënësja...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ekspertë të fushës po deklarohen se çështja e dinarit serb është zgjidhur në vitin 2002. Por, se ndoshta kjo po bëhet vetëm...
  Vip28 Shkurt 2024
  Ilnisa Agolli dhe Sara Karaj kanë patur një debat të ashpër me njëra-tjetrën. Kjo nisi që me hyrjen e modeles pasi gazetarja...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-kryetari i Gjykatës së Apelit, Hasan Shala, ka deklaruar se Milan Radoiçiqi, udhëheqësi i grupit të armatosur të Serbisë që kreu sulmin...
  Lajme28 Shkurt 2024
  Ish-zëvendësministri për Komunitete dhe Kthim, Milazim Gashi, ka theksuar se Milan Radoiçiq ka grushtuar brutalisht Aleksandar Spiriq, ish-kryetarin ilegal të Mitrovicës Veriore,...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.