Gjuha:
×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  LSDM: Në të dhënat e paraqitura nga KSHZ ka mangësi dhe gabime serioze

  FrontOnline
  16 Korrik 2020

  LSDM uron të gjithë qytetarët për zgjedhjet parlamentare të suksesshme, demokratike dhe të përsosura të fituara nga opsioni që ofron një të ardhme të sigurt për Maqedoninë e Veriut, thonë nga partia.

  Nga tje theksojnë se së bashku me shumicën demokratike qytetare, LSDM-ja mposhti regjimin e OBRM-PDUKM-së dhe e dërgoi atë në një të kaluar të pakthyeshme.

  Prandaj, ata shtojnë se e ardhmja e Maqedonisë është në duar të sigurta, ndërsa vendi dhe populli vazhdojnë të ecin përpara, të udhëhequr nga një qeveri e përgjegjshme dhe përparimtare.

  “Sipas të dhënave të qendrës së zgjedhjeve kompjuterike të LSDM-së, diferenca në favor të koalicionit “Mundemi” mund të jemi të paktën tre mandate, ndërsa në të dhënat e paraqitura nga KSHZ ka mangësi dhe gabime serioze që mund të japin një pasqyrë të pasaktë të rezultatit përfundimtar”, thonë nga LSDM.

  Me rastin e Black Friday, 28 Nëntorit dhe 32 vjetorin e kompanisë, Petrol Company me çmime marramendëse në derivate dhe…
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Një deputet ukrainas ka treguar se si politikanët u strehuan menjëherë nën tokë gjatë një sulmi rus në Kiev në orët e...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimi Evropian po e hartojnë një kod vullnetar të sjelljes për inteligjencën artificiale, tha të mërkurën...
  Të tjera
  Lajme31 Maj 2023
  Tensionet në Veri të Kosovës kanë nxitur reagime të shumta të ndërkombëtarëve por edhe në rajon. Së fundmi ka reaguar dhe ish...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidentja e vendit, Vjosa Osmani, në rrjetin social "Facebook",  ka shpërndarë disa fotografi nga takimi me liderët  e shteteve anëtare të Komunitetit...
  Lajme31 Maj 2023
  Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka thënë për rrjetin amerikan CNN, se, pala serbe i ka zbatuar të gjitha obligimet ndërkombëtare që...
  Lajme31 Maj 2023
  Rreth 100 serbë janë mbledhur në mbrëmjen e së mërkurës në Zveçan, në afërsi të ndërtesës komunale, ku është duke u protestuar...
  Bota/Rajoni31 Maj 2023
  Pesë persona kanë mbetur të lënduar në aksidentin afër Grupçinit në Tetovë, thonë për “Makfax” nga MPB. Nga informacionet e para mësohet...
  Lajme31 Maj 2023
  Komandanti i KFOR-it, Angelo Michelle Ristuccia, ka deklaruar se po të mos ndërhynte KFOR’i në veri, “tani do të ishim duke mbajtur...

  FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.