Gjuha:
×
Etiketë: serioze
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Në konferencën e parë si ministri i Financave, Fatmir Besimi prezantoi masat që i ka ndërmarrë ministria që ai drejton. Besimi tha se duhet të punohet në mënyrë aktive në mënyrë që qytetarët t’i gëzojnë...
Front TV08 Shtator 2020
Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), sot është mbledhur në selinë e kësaj partie, për të diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, përfshirë këtu edhe mundësinë për dalje nga koalicioni qeverisë, raporton Front Online....
Lajme04 Gusht 2020
Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka pritur sot në takim kryetarin e Komunës së Pejës, Gazmend Muhaxheri, me të cilin diskutuan për situatën e përgjithshme në menaxhimin e pandemisë dhe për masat e...
Lajme28 Korrik 2020
Grupi për Studime Juridike dhe Politike (GLPS) ka shprehur kundërshtinë me rrjedhjen e procesit përzgjedhës për Avokatin e Popullit në Kuvendin e Kosovës. GLPS thotë se në takimet me anëtarët dhe kryetaren e Komisionit për...
Bota/Rajoni19 Korrik 2020
Klaus Stohr, virologu gjerman i cili ka pasur një rol shumë të rëndësishëm në vitin 2003 pas shfaqjes së  SARS, është shprehur në një intervistë se do kemi një valë tjetër të COVID-19 dhe do...
Bota/Rajoni18 Korrik 2020
Klaus Stohr u ka kërkuar qeverive për shumë vite që të përgatiten për mundësinë e një pandemie të rëndë. Sipas Bloomberg bëhet fjalë për njeriun i cili në vitin 2003 luajti një rol kryesor në...
Lajme18 Korrik 2020
Ish deputeti i LDK-së, Muhamet Mustafa ka njoftuar se një nga rekomandimet kryesore të Institutit Riinvest nga raporti kërkimorë që prezanton sot më temë “Bashkëjetesa me Covid-19, tri shtyllat e rimëkëmbjes”, është përfshirja urgjente e...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
LSDM uron të gjithë qytetarët për zgjedhjet parlamentare të suksesshme, demokratike dhe të përsosura të fituara nga opsioni që ofron një të ardhme të sigurt për Maqedoninë e Veriut, thonë nga partia. Nga tje theksojnë...
Lifestyle09 Korrik 2020
Sipas American Heart Association, ju duhet të konsumoni jo më shumë se 2.300 mg kripë në ditë, çka është ekuivalente me 1 lugë çaji Sugjerohet që të zgjidhni kripën himalajane për konsum dhe nëse vuani...
Lajme04 Korrik 2020
Pesëmbëdhjetë gjetje i ka identifikuar Zyra Kombëtare e Auditorit në Shërbimin Spitalor Klinik e Universitar të Kosovës. Në raportin për vitin 2019 janë identifikuar shkelje që lidhen me planifikimin dhe realizimin e buxhetit, pagat dhe...
Lajme21 Qershor 2020
Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, dje (20 qershor, 2020) përmes një letre dërguar Këshillit të Përgjithshëm, ka propozuar që Vjosa Osmani të shkarkohet nga pozita e nënkryetares së këtij subjekti politik. Pas...
Lajme17 Qershor 2020
Edhe Partia Demokratike e Kosovës e ka refuzuar ftesën e kryeministrit të Kosovës Avdullah Hoti për takim para shkuarjes në SHBA për takimin me palën serbe. Në reagimin e PDK-së thuhet se qasja e Hotit...

FrontOnline, © 2023 Të gjitha të drejtat e rezervuara.