×
Etiketë: dhënat
Bota/Rajoni01 Tetor 2020
Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, tha se ky vend do ta bëjë një rishikim të plotë të të dhënave për numrin e vdekjeve nga sëmundja COVID-19, për të verifikuar nëse numri përkon me numrin nga...
Lajme24 Shtator 2020
Në Ministrinë e Ekonomisë dhe Ambientit sot u nënshkrua një Marrëveshje Mirëkuptimi mes kësaj ministrie dhe Fondacioni i Milleniumit të Kosovës (FMK). Në këtë marrëveshje që u nënshkrua nga ministri i MEA-së, Blerim Kuçi dhe...
Lajme14 Shtator 2020
Sa teste i kanë bërë nuk pranuan që të tregojnë. Këtë gjë laboratori “Medical & Laboratory Services MLS” i vajzës së Blerim Devollit, madje e cilësoi si të dhënë sekrete të kompanisë. E fshehtësinë me...
Bota/Rajoni13 Shtator 2020
Numri i të infektuar në mbarë botën me Covid-19 ka kaluar 29 milionë. Sipas të dhënave të publikuara nga worldometer.info janë Shtetet e Bashkuara të Amerikës që po prijnë me numrin e rasteve të reja...
Lajme31 Gusht 2020
Instituti GAP ka publikuar në platformën elektronike “Letërnjoftimi i Komunave” të dhënat më të fundit për realizimin e premtimeve të dhëna gjatë fushatë zgjedhore 2017. Periudha e monitorimit përfshin 6-mujorin e parë 2020 dhe nga...
Lajme01 Gusht 2020
Kreu i Ministrisë së Shëndetësisë, Armend Zemaj, sot përmes një konference për media nga IKSHPK do të bëjë publike rezultatet e 24 orëve të fundit të COVID-19. Kështu kanë bërë të ditur nga dikasteri që...
Bota/Rajoni31 Korrik 2020
Prodhimi i brendshëm bruto i eurozonës ka regjistruar në tremujorin e dytë një rënie historike prej mbi 12 për qind si pasojë e masave kufizuese në transport, biznese dhe lëvizje të qytetarëve për shkak të...
Bota/Rajoni16 Korrik 2020
LSDM uron të gjithë qytetarët për zgjedhjet parlamentare të suksesshme, demokratike dhe të përsosura të fituara nga opsioni që ofron një të ardhme të sigurt për Maqedoninë e Veriut, thonë nga partia. Nga tje theksojnë...
Bota/Rajoni06 Korrik 2020
Policia e Shtetit e Shqipërisë informoi sot në lidhje me situatën e kufizimeve të kalimit të kufijve, ndërsa vuri në dukje se kufijtë e Shqipërisë janë të hapur për të gjithë shtetasit e huaj dhe...
Ekonomi29 Qershor 2020
Sipas një investigimi të kryer nga hetuesit e specializuar të Qendrës Kombëtare të Krimit Kibernetik për mbrojtjen e infrastrukturave kritike (Cnaipic) të Policisë Postare, të quajtur Open Data, në bashkëpunim me organet përkatëse të Napolit,...
Bota/Rajoni27 Qershor 2020
Dy turistë serbë kanë përdorur një sistem të sofistikuar për të filmuar njerëzit që përdorin ATM për të marrë të dhënat e kartave bankare dhe pinin. Agjenti i pasurive të patundshme Filip Mrkajiç, 40 vjeç,...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.