Bota/Rajoni

Turistëve serbë iu mbarojnë paratë e pushimeve, zbrazin ATM’të duke vjedhur të dhënat e kartave

Turistëve serbë iu mbarojnë paratë e pushimeve, zbrazin ATM’të duke vjedhur të dhënat e kartave
20:08 | 27 Qershor 2020

Dy turistë serbë kanë përdorur një sistem të sofistikuar për të filmuar njerëzit që përdorin ATM për të marrë të dhënat e kartave bankare dhe pinin.

Agjenti i pasurive të patundshme Filip Mrkajiç, 40 vjeç, dhe këngëtarja Romana Panic, 45 vjeç, bashkëngjitën këtë pajisje në tre ATM në Brisbane në Mars dhe Prill.

Dyshja ishin në Australi me viza turistike dhe kur iu mbaruan paratë, planifikuan të mbushnin xhepat e tyre me këtë mënyrë, ka deklaruar gjykatësi në Gjykatën e qarkut të Brisbane, Paul Smith.

Mrkajiç do të vuajë një dënim prej 14 muajsh burg, ndërsa këngëtarja Romana Panic, do të vuajë dënimin me 12 muaj burg.

Cilësi, gatim dhe shpërblim

Të tjera