×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Turistëve serbë iu mbarojnë paratë e pushimeve, zbrazin ATM’të duke vjedhur të dhënat e kartave

  FrontOnline
  27 Qershor 2020

  Dy turistë serbë kanë përdorur një sistem të sofistikuar për të filmuar njerëzit që përdorin ATM për të marrë të dhënat e kartave bankare dhe pinin.

  Agjenti i pasurive të patundshme Filip Mrkajiç, 40 vjeç, dhe këngëtarja Romana Panic, 45 vjeç, bashkëngjitën këtë pajisje në tre ATM në Brisbane në Mars dhe Prill.

  Dyshja ishin në Australi me viza turistike dhe kur iu mbaruan paratë, planifikuan të mbushnin xhepat e tyre me këtë mënyrë, ka deklaruar gjykatësi në Gjykatën e qarkut të Brisbane, Paul Smith.

  Mrkajiç do të vuajë një dënim prej 14 muajsh burg, ndërsa këngëtarja Romana Panic, do të vuajë dënimin me 12 muaj burg.

  8 Marsi në Park Hotel & Spa – Që t’i të ndjehesh si Mbretëreshë ….
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kandidati për president i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sot theksoi se ka marrë informacione se lufta në lindjen e Mesme mund të...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  "Trashëgimia e Roberto Cavallit do të jetojë përmes artit të tij, krijimtarisë së tij dashurisë për natyrën, kafshët dhe nëpërmjet familjes së...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë momenter nga pritja që i është bërë në Pallatin Elysee në Paris, ku u prit...
  Të tjera
  Lajme12 Prill 2024
  Avokati Azem Vllasi, thotë se shtetet perëndimore po e tolerojnë presidentin serb, Aleksander Vuçiqin, kjo për arsye që ai të mos shkojë...
  Sport12 Prill 2024
  Ulpiana dhe Vllaznia e Pozheranit përjashtohen nga Liga e Parë. Vendimi është marrë nga Komisioni Disiplinor dhe i Etikës i shkallës së...
  Lajme12 Prill 2024
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar pas vrasjes së 21-vjeçares në Ferizaj dhe plagosjes së 15-vjeçarit. Krasniqi tha se ajo ishte...
  Lajme12 Prill 2024
  Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet...
  Lajme12 Prill 2024
  Misioni i OSBE-së në Kosovë ka reaguar pas vrasjes së një 21 vjeçare nga bashkëshortin në Ferizaj.    Ata kanë përgëzuar Policinë e...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Francë, në një vizitë zyrtare me ftesë të presidentit Emmanuel Macron. Pas nderimeve ushtarake në...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.