×
 • Lajme
 • Lajme

  Lladrovci: Unë kurrë nuk e kam bërë Vetëvendosjen hesap

  FrontOnline
  17 Korrik 2020

  Kryetari i Komunës së Drenasit nga radhët e PDK-së, Ramiza Lladrovci, ka thënë Qeveria Kurti e ka rrëzuar veten me shkarkimin e Agim Veliut nga pozita e ministrit të Punëve të Brendshme.

  “Unë kurrë nuk e kam bërë LVV-në hesap. Ju e dini kur është themeluar Qeveria Kurti unë kam bërë thirrje që ajo të votohet t’i jepet mundësia, t’i jepen 100 ditë, nëse ai din të shkojë përpara pse mos ta mbështesim”.

  “Ai nuk diti me shku përpara, vetëm 40 ditë nuk mundur të shkojë më përpara. Ish-kryeministri Kurti e ka rrëzuar veten. Nuk ka gjë më të mirë se sa të jesh artikulues i mirë dhe të kesh fjalor të pasur, por nëse nuk je menaxher në këto punë nuk mundesh me udhëheq”.

  “Kurti nuk ka ditë të bëjë mirë punën, për një njeri që nuk ka udhëhequr kurrë në asnjë institucion është e vështirë me udhëheq drejtpërdrejtë qeverinë, pra me qenë kryeministër”.

  “Sepse ta shkarkosh zëvendëskryetarin e një partie me të cilën ke koalicion pa pyetur liderin e asaj partie, pa i pyetur strukturat e asaj partie, nuk mundesh. Ai deshi me tregu më shumë poena tek qytetarët se unë jam Albin Kurti dhe i mëshoj sakicë gjithkujt. Por sakica iu nxu në hekër edhe iu thye. Hekri është LDK dhe Agim Veliu”.

  Njoftimet nga KEDS për punimet në rrjet
  Nga Rubrika
  Lajme15 Prill 2024
  Ka filluar ceremonia e pritjes se liderëve botëror nga Presidentja Vjosa Osmani, të cilët do të marrin pjesë në Forumin Ndërkombëtar për...
  Lajme15 Prill 2024
  Avokati Cedomir Stojkoviq ka thënë se do t’i kërkojë Francës që të mos ia shesin aeroplanët “Rafale” Serbisë. Pasi dje e kritikoi...
  Lajme15 Prill 2024
  Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka thënë se ekziston mundësia, siç tha ai falë avokimit francez, të shqyrtohet shtyrja e anëtarësimit të Kosovës...
  Të tjera
  Kronika15 Prill 2024
  Është arrestuar një burrë në Gjakovë, pasi i njëjti dyshohet se e ka ndjekur një grua deri tek banesa e saj, duke...
  Kronika15 Prill 2024
  Dy mjete të dyshimta janë gjetur në Prishtinë. Rastin në polici e ka lajmëruar një burrë i cili fillimisht ka thënë se...
  Kronika15 Prill 2024
  Pesë persona janë arrestuar pas një përleshje ndërmjet vete për shkak të një mosmarrëveshje në komunikacion. Policia bën të ditur se ngjarja...
  Bota/Rajoni15 Prill 2024
  Pavarësisht sulmeve të Itranit ushtria izraelite vijon sulmet e saj në Rripin ne Gazës. Izraeli këmbëngul që sulmi i Iranit nuk do...
  Lajme15 Prill 2024
  Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Ramush Haradinaj, ka kujtuar vëllezërit Shkelzenin dhe Enverin në përvjetorin e përjetësimit. Haradinaj ka...
  Lajme15 Prill 2024
  Në shënim të Ditës së të mbijetuarve të dhunës seksuale gjatë luftës së fundit në Kosovë, ndërtesa e Qeverisë së Republikës së...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.