Lajme

Lladrovci: Aktakuza ndaj Veselit e Thaçit e padrejtë, lufta e UÇK-së e pastër

Lladrovci: Aktakuza ndaj Veselit e Thaçit e padrejtë, lufta e UÇK-së e pastër
16:31 | 24 Qershor 2020

Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci ka reaguar pas aktakuzës që ka ngritur Specialja ndaj bashkëluftëtarëve të tij, Thaçi e Veseli.

Ai ka thënë se kjo aktakuzë është e padrejtë.

Sipas tij, lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë dhe do të mbetet përgjithmonë e pastër.

Postimi i tij në Facebook:

Në kohën kur presim që shteti ynë të marrë përkrahje për fuqizimin e shtetësisë, sundimin e ligjit dhe mirëqenies së qytetarëve, ne marrim lajm të padrejtë, nga institucioni i drejtësisë!

Dy udhëheqësit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Hashim Thaçi dhe Kadri Veseli, deri më tani ishin të vetmit që nuk janë ndjekur penalisht. Lajmi tronditës se do të akuzohen, më shqetësoi pa masë.

Tashmë, të gjithë drejtuesit madhor të UÇK-së, e përjetuan përndjekjen.

Edhe drejtësia ndërkombëtare e di, ashtu sikurse të gjithë ne e dimë se lufta e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës ka qenë dhe do të mbetet përgjithmonë e pastër dhe e drejtë.

Asnjë tendencë për të njollosur udhëheqësit tanë, në asnjë gjykatë, as vendore, as ndërkombëtare, nuk mund të ketë sukses.

Lavdi Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës!

Edoni largohet nga Big Brother VIP Kosova

Të tjera