Lajme

Lansohet aplikacioni “Lajmëro Policinë”

Lansohet aplikacioni “Lajmëro Policinë”
11:11 | 24 Qershor 2020

Policia e Kosovës do të mbajë një Konferencë për media, ku do të ofrojë informacione lidhur me platformën elektronike dhe po ashtu do të bëjë lancimin e Aplikacionit “Lajmëro Policinë”.

Siç njofton policia “ky projekt do të jetë edhe një mundësi tjetër alternative për qytetarët për raportim sa më të shpejt dhe efikas të rasteve të ndryshme dhe avancimit të mëtejmë të bashkëpunimit me Policinë e Kosovës”.

Konferenca që do të mbahen në Stacionin Qendër të Policisë do të ketë pjesëmarrës Drejtorin e Përgjithshëm të PK-së, Rashit Qalaj si dhe kryesuesin e misionit të OSBE-së në Kosovë, Jan Braathu.

1 abonim, 3 paisje, 240 kanale shqip – NimiTV në gjithë Evropën për vetëm 99.90€ për 12 muaj

Të tjera