×
Etiketë: policinë
Lajme29 Shtator 2020
Ditën e hënë në Kliniken e Gjinekologjisë në Prishtinë ka lindur një foshnjë nga nëna 14-vjeçare. Sipas raportimit në disa media në vendin tonë, 14-vjeçarja me inicialet M.M është e lindur në Shqipëri ndërsa është...
Lajme25 Shtator 2020
Kryeministri, Avdullah Hoti ka njoftuar se sot me propozim të ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliu, kanë ndarë mbi 6 milion euro për pjesëtarët e Policisë së Kosovës, për angazhimin e shtuar dhe punë...
Lajme25 Shtator 2020
Sekretari i OVL-së, Faton Klinaku, ka fyer rëndë pjesëtarët e Policisë së Kosovës, të cilët po monitorojnë bastisjen e EULEX’it brenda zyrës së organizatës së veteranëve. Klinaku i revoltuar nga kërkesa e Policëve kosovarë për...
Bota/Rajoni24 Shtator 2020
Qyteti i Elbasanit është tronditur ditën e sotme nga një ngjarje e rëndë ku dy persona kanë mbetur të plagosur. Sipas policisë ngjarje ka ndodhur rreth orës 13:20, në lagjen “11 Nëntori”, ku shtetasja F....
Bota/Rajoni23 Shtator 2020
Policia e Gjirokastrës ka ndaluar një shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale "Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotive". Specialistët e Seksisonit për Hetimin e Narkotikëve në DVP Gjirokastër, pas informacioneve të marra në...
Lajme19 Shtator 2020
Deputeti nga radhët e Aleancës së Ardhmërisë së Kosovës, Daut Haradinaj, ka thënë se ndjehet krenar për Policinë e Kosovës pas aksionit të suksesshëm të Karaçevës mbrëmë. “Kudo që e kanë kokën, kështu do të...
Kronika19 Shtator 2020
Policia Rajonale e Pejës ka kërkuar ndihmën e qytetarëve për arrestimin tre personave gjatë këtij muaji. Ata po kërkohen për veprën penale “Blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar e narkotikëve”. Përmes një komunikate drejtuar...
Lajme17 Shtator 2020
Karabinierët Italianë të Njësisë së Specializuar Shumëkombëshe të KFOR-it, i dhuruan Policisë së Kosovës 22 makina gjeneruese të ozonit për të pastruar zyrat dhe automjetet nga viruset, bakteret dhe patogjenët e tjerë. Pajisjet u financuan...
Lajme11 Shtator 2020
Policia e Kosovës po kërkon ndihmën e qytetarëve për arrestimin e Kushtrim Halitit nga Peja. I njëjti po kërkohet për veprën penale “blerje, posedim, shpërndarje dhe shitje e paautorizuar e narkotikëve”. Përmes një komunikate drejtuar...
Bota/Rajoni02 Shtator 2020
Policia dhe protestuesit bullgarë u përleshën të mërkurën derisa parlamenti u takua për të filluar diskutimin mbi një kushtetutë të re. Demonstruesit kanë bllokuar rrugët dhe kanë organizuar tubime të përditshme në kryeqytetin Sofje dhe...
Lajme28 Gusht 2020
Aktivistët e shoqërisë civile përmes një komunikate për media kanë njoftuar se kanë paditur Policinë për moslejimin e tubimit me distancë fizike për dorëzimin e peticionit “Drejtësi për Kujtimin”. “Avokatja e aktivistit Gazmend Qyqalla, Rina...
Bota/Rajoni27 Gusht 2020
Presidenti i Rusisë Vladimir Putin tha sot se kolegu i tij bjellorus, Alexandër Lukashenko i kërkoi atij, nëse ishte e nevojshme, të dërgonte njësi policore si ndihmë për të qetësuar krizën në vendin e tij....
Lajme23 Gusht 2020
Policia e Pejës kërkon ndihmë për lokalizimin e një personi. Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë ka kërkuar ndihmë nga qytetarët për lokalizimin dhe arrestimin e personit të kërkuar EGZON (Kamer) BACAJ i lindur më...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.