×
 • Bota/Rajoni
 • Bota/Rajoni

  Ky është personi që i vuri benzinë dhe dogji librin e shenjtë të Kuranit në Suedi

  FrontOnline
  29 Gusht 2020

  Një qytetar danez ka djegur librin e shenjt Kuranin në mes të një rruge në Malmo të Suedisë.

  Vepra e tij e cila është xhiruar nga shumë qytetarë aty pranë, është dënuar ashpër dhe ka dërguar në protesta të shumta të këtyre qytetarëve, aq sa edhe në këto moment ka pakënaqësinë të shumta të shpërfaqura për këtë akt.

  Në pamjet më poshtë shihet një person tek mban një fjalim e më pas fillon me djegien e Kuranit.

  Tre persona u arrestuan nën dyshimin e nxitjes së urrejtjes kundër një grupi etnik pasi dogjën librin e shenjtë të myslimanëve.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për ndërprerjen e energjisë-elektrike
  Nga Rubrika
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kandidati për president i Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani sot theksoi se ka marrë informacione se lufta në lindjen e Mesme mund të...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  "Trashëgimia e Roberto Cavallit do të jetojë përmes artit të tij, krijimtarisë së tij dashurisë për natyrën, kafshët dhe nëpërmjet familjes së...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka ndarë momenter nga pritja që i është bërë në Pallatin Elysee në Paris, ku u prit...
  Të tjera
  Lajme12 Prill 2024
  Kryetari i PDK-së, Memli Krasniqi, ka reaguar pas vrasjes së 21-vjeçares në Ferizaj dhe plagosjes së 15-vjeçarit. Krasniqi tha se ajo ishte...
  Lajme12 Prill 2024
  Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet...
  Lajme12 Prill 2024
  Misioni i OSBE-së në Kosovë ka reaguar pas vrasjes së një 21 vjeçare nga bashkëshortin në Ferizaj.    Ata kanë përgëzuar Policinë e...
  Bota/Rajoni12 Prill 2024
  Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ndodhet në Francë, në një vizitë zyrtare me ftesë të presidentit Emmanuel Macron. Pas nderimeve ushtarake në...
  Lajme12 Prill 2024
  Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se normalizimi i raporteve mes Kosovës dhe Serbisë është i nevojshëm. Këtë deklaratë udhëheqësi francez e...
  Lajme12 Prill 2024
  Sot në fshatin Shirokë të Suharekës, patrullat e policisë kanë kapur në flagrancë dy shoferë, të cilët ishin duke garuar me automjetet...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.