×
Etiketë: librin
Lajme17 Shtator 2020
Portreti i komandatitit, Agim Ramadanit – KATANA, sot zyrtarisht ka hyrë në librin e rekordeve Guinness. Konfirmimi u pranua nga nipi i Agim Ramadanit, prej Guinness World Records – Global Headquarters, Londër, Britani e Madhe....
Bota/Rajoni16 Shtator 2020
Ish-këshilltari për Siguri Kombëtare e presidentit Trump, John Bolton, është duke u hetuar rreth dyshimeve për publikim të të dhënave të klasifikuara në librin e botuar në qershor. Departamenti i Drejtësisë i Shteteve të Bashkuara...
Bota/Rajoni29 Gusht 2020
Një qytetar danez ka djegur librin e shenjt Kuranin në mes të një rruge në Malmo të Suedisë. Vepra e tij e cila është xhiruar nga shumë qytetarë aty pranë, është dënuar ashpër dhe ka dërguar...
Lajme18 Korrik 2020
Kryediplomatja kosovare, Meliza Haradinaj-Stublla, ka bërë një notë verbale drejt Komisionit Evropian për Politikë dhe Fqinjësi Evropiane dhe Negociatat e Zgjerimit. Komisioneri për Zgjerim, Oliver Varheji priti në takim presidentin Aleksandër Vuqiç në Bruksel ku...
Lajme16 Korrik 2020
Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës, Ariana Musliu-Shoshi, ka reaguar ashpër pas skandalit të Bashkimit Europian, ku në zyrën e tyre, është vendosur libri ku shkruante “Kosovo Metohija”. Në një shkrim të saj në rrjete...
Lajme14 Korrik 2020
Libri Letra nga Azili, i shkruar nga Blerim Shala, si ditar gjatë njëqind ditëve të pandemisë, nuk është thjesht një regjistrim realist i gjendjes pandemike nga një apartament në një lagje të Prishtinës, por një...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
John Bolton po boton një libër që rrëfen për kohën e tij gjatë mandatit si këshilltar i sigurisë kombëtare të presidentit Donald Trump, shkruan VOX. Administrata Trump të martën ngriti një padi për të vonuar...
Bota/Rajoni19 Qershor 2020
John Bolton po boton një libër që rrëfen për kohën e tij gjatë mandatit si këshilltar i sigurisë kombëtare të presidentit Donald Trump. Administrata Trump të martën ngriti një padi për të vonuar botimin e...
Vip14 Qershor 2020
Libri “Shafrani në Kaçanik” i historianit Ylber Hysa është një koleksion esesh mbi vakëfin e vezirit Koxha Sinan Pasha në Kosovë. Edhe pse nuk mungojnë vertikalja historike (gjurmët ilire të lokalitetit) dhe horizontalja gjeografike (qytetet...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.