×
 • Lajme
 • Lajme

  Ky do të jetë moti për 5 ditët e ardhshme

  FrontOnline
  17 Qershor 2020

  Prishtina Weather ka publikuar parashikimet e motit për ditët e javës në vazhdim. Për të enjten kanë paralajmëruar se do të ketë rrebeshe shiu derisa të premten do të ketë më shumë diell. Vikendi do të jetë sërish me reshje dhe me temperatura më të ulta.17.06.2020 – Rajoni ynë do të vazhdojë të dominohet nga fusha të paqëndrueshme, duke kushtëzuar mot të ndryshueshëm.

  Të enjten pasdite sërish priten mundësi për rrebeshe shiu dhe bubullima.Dita e premte pritet të sjellë një pushim të të reshurave, ku parashihet të ketë më shumë diell dhe më pak mundësi për reshje.

  Nga fundjava fusha të presionit të ulët në lindje të rajonit, që pritet të shtrihen edhe mbi vendin tonë sjellin sërish mundësi për rrebeshe shiu, e nga dita e diel masa më të freskëta ajrore do të zbresin temperaturat ndjeshëm edhe nën vlera mesatare.18.06 – Intervale me diell dhe vransira. Pasdite priten rrebeshe shiu me bubullima.
  19.06 – Kryesisht me diell. Ditën vransira lokale. Mundësi për riga lokale shiu.

  20.06 – Në mëngjes diell, në vise të ulëta mundësi për mjegull. Ditën kryesisht me vransira dhe rrebeshe shiu me bubullima.21.06 – Më freskët, me vransira dhe intervale me diell. Ditën mundësi për reshje lokale shiu.22.06 – Freskët, kryesisht me vransira dhe kohëpaskohe me reshje të dobëta shiu.Temperaturat minimalet do të luhaten nga 11C deri 14C, e maksimalet të enjten do të rriten deri në 25C, e deri ditën e diel do të zbresin në 19C deri 20..Era do të fryejë e lehtë dhe mesatare nga jugperëndimi dhe veriperëndimi 3-11m/s.Shtypja atmosferike do të luhatet përreth vlerave normale, e ditën e diel pritet të pësojë rënie.

  20 mijë qytetarë të Gjakovës bëhen me rrjet të ri
  Nga Rubrika
  Lajme28 Maj 2024
  Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, duke thënë se po merret shumë me ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Milan...
  Lajme28 Maj 2024
  Ish-zëvendëskryeministrja e Kosovës, Edita Tahiri, ka kritikuar kryeministrin Albin Kurti, duke thënë se po merret shumë me ish-nënkryetarin e Listës Serbe, Milan...
  Lajme28 Maj 2024
  Kongresisti Ritchie Torres ka reaguar pasi Asambleja Parlamentare e NATO-s e ka miratuar të hënën rekomandimin për avancim të statusit të Kosovës...
  Të tjera
  Lajme28 Maj 2024
  Analisti politik, Artan Muhaxhiri, për FrontOnline thotë se puna dhe se si e kanë marrë pushtetin kryetarët në komunat veriore, ka qenë...
  Lajme28 Maj 2024
  Deputetja e AAK-së¸Time Kadrijaj, për FrontOnline thotë se nuk ka ndonjë raport që vlerëson punën e katër kryetarëve të komunave veriore. ‘’Nuk...
  Lajme28 Maj 2024
  Faton Klinaku, ushtruesi i detyrës së kryetarit të OVL e UÇK-së, ka thënë se Prokuroria e Speciales ka marrë para nga Rusia...
  Lajme28 Maj 2024
  Në Gjykatën Speciale në Hagë sot do të vazhdojë procesi gjyqësor ndaj ish-krerëve të UÇK-së, i njohur si rasti “Thaçi dhe të...
  Lajme28 Maj 2024
  Sot në orën 18:00, mbahet mbledhja e Këshillit të Përgjithshëm të LDK-së, thuhet në njoftimin dërguar mediave. Në këtë ngjarje pritet të...
  Lajme28 Maj 2024
  “Është depoja e pestë që ne e kemi gjetur brenda vitit”, tha ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës, Xhelal Sveçla, derisa...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.