×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryeziu: Fati politik i Vjosës, është problemi më i vogël sot

  FrontOnline
  21 Qershor 2020

  Ismet Kryeziu, drejtor i KDI-së, ka thënë se fati politik i Vjosa Osmanit, është problemi më i vogël.

  Sipas tij, beteja per demokraci brenda partise, eshte beteje per institucione demokratike te pergjegjshme dhe llogaridhenese.

  Shkrimi i plotë:

  Beteja per demokraci brenda partise, eshte beteje per institucione demokratike te pergjegjshme dhe llogaridhenese. Kultura dhe demokracia te cilen e kemi brenda partive, reflekton ne pasqyren e institucioneve.Fati politik i Vjoses eshte problemi me i vogel sot. Kultura, serviliteti edhe perkulja deri ne votim per shkarkim, eshte problemi me i madh ne nje subjekt politik. Subjekte me struktura servile, pa integritet, e te perkulura, s’mund te zhvillojne vlera demokratike, e me se paku institucione demokratike.Demokracine e kemi te brishte e jo funskionale sepse partite politike i kemi te tilla.

  Blini derivate me çmim të lirë dhe hyni në garë për të fituar banesë, iphone 13 e 19 shpërblime tjera
  Nga Rubrika
  Lajme18 Qershor 2024
  Ministri i Mbrojtjes, Ejup Maqedonci, duke ka folur për kapacitetet, projektet dhe objektivat e FSK-së, theksoi se synimi final është anëtarësimi i...
  Lajme18 Qershor 2024
  Nënkryetaria e Kuvendit të Republikës së Kosovës, Saranda Bogujevci, së bashku me deputetin Erxhan Galushi, i cili e kryeson Grupin e Miqësisë...
  Lajme18 Qershor 2024
  Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka shkruar në platformën X”, për shtatoren e ngritur për Leotrim Ahmetin në Skenderaj, 7-vjeçari që u...
  Të tjera
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë thënë se janë të shqetësuara për thellimin e bashkëpunimit mes Rusisë dhe Koresë së Veriut. Pentagoni...
  Lajme18 Qershor 2024
  Zëvendëskryeministri i parë për Integrim Evropian, Zhvillim dhe Dialog i Republikës së Kosovës, Besnik Bislimi, priti në takim emisarin special të BE-së,...
  Lajme18 Qershor 2024
  Për të mërkurën parashikohet të mbajë mot kryesisht me diell dhe shumë i nxehtë. Era do fryjë drejtimesh të ndryshme me shpejtësi...
  Bota/Rajoni18 Qershor 2024
  Një zjarr masiv ka përfshirë kullotat e fshatit Mashkullorë të Gjirokastrës. Fillimisht zjarri është shfaqur rreth orës 13.00 në malet e kësaj...
  Sport18 Qershor 2024
  Cristiano Ronaldo ka thyer një rekord pa e goditur ende topin për Portugalinë në Euro 2024 – por ka humbur një tjetër....
  Lajme18 Qershor 2024
  I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, ka thënë të martën se dy vendet duhet të bëjnë hapa për...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.