×
 • Lajme
 • Lajme

  Kryetarja e Kuvendit Vjosa Osmani do të takohet nesër me Lajçakun

  FrontOnline
  15 Qershor 2020

  Kryetarja e Kuvendit të Kosovës, Vjosa Osmani, do të pres nesër në takim të dërguarin Special të BE’së për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak.

  Kështu bën të ditur Drejtoria për medie dhe Marrëdhënie me Publikun e Kuvendit.

  Takimi pritet të mbahet në orën 17:45.

  Kjo është agjenda e Osmanit për nesër:

  Agjenda e kryetares së Kuvendit, dr. Vjosa Osmani, për ditën e martë, 16 qershor 2020

  17:45 – Kryetarja e Kuvendit të Kosovës takohet me të dërguarin e BE-së, Miroslav Lajçak. Mediat mund të marrin pamje nga fillimi i takimit.

  Ndërkaq pas takimit, mediave do t’u dërgohet komunikatë.

  Punimet në rrjet, KEDS njofton për vendet që s’do të kenë rrymë
  Nga Rubrika
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka treguar se si presidentja Vjosa Osmani i ishte kërcënuar lidhur me dekretimin e Kryeprokurorit të Shtetit,...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Deputeti i VV-së, Dimal Basha, ka dhënë një koment për pamjet që publikoi sot RTK teksa Milan Radoiçiq shihet duke rrahur brutalisht...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, ka thënë se Qeveria e Kosovës, për herët të parë e ka prioritetizuar adresimin e dhunës në...
  Të tjera
  Vip27 Shkurt 2024
  Pas debateve të forta në shtëpinë e “Big Brother Vip” kanë nisur dhe rrëfimet personale. Rike Roçi teksa bisedonte me Julin ndau...
  Sport27 Shkurt 2024
  Adrian Bajrami ka rinovuar kontratën me Benfican. Ai është pjesë e ekipit të dytë – Benfica B. Qendërmbrojtësi shqiptar zgjati kontratën deri...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Vendimi për dinarin serb është vendim politik, sipas analistit politik, Imer Mushkolaj, edhe pse, sipas tij, askush nuk e konteston se vendimi...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Ambasadori i Gjermanisë në Kosovë, Jorn Rohde, ka shkruar për vizitën e disa deputetëve të Bundestagut gjerman në Kosovë. Ata për dy...
  Kronika27 Shkurt 2024
  Aksidenti me përfundim tragjik që ndodhi të hënën tek Ministria e Arsimit në Prishtinë nuk ishte i vetmi. Një ditë më parë...
  Lajme27 Shkurt 2024
  Zëvendësministri i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Kreshnik Ahmeti, priti në takim përfaqësuesin special të qeverisë federale të Gjermanisë për vendet e...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.