Lajme

Kreu i IKSHPK-së mbërrin në Qeveri, do të takohet me Hotin

Kreu i IKSHPK-së mbërrin në Qeveri, do të takohet me Hotin
13:02 | 05 Korrik 2020

Drejtori i Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës, Naser Ramadani, ka arritur në objektin e Qeverisë.

Aty Ramadani do të takohet me kryeministrin e vendit, Avdullah Hotin.

Në këtë takim do të marrin pjesë krerët e institucioneve shëndetësore në vend.

Ramadani sot ka qëndruar në Klinikën Infektive të QKUK-së, bashkë me ministrinë Shëndetësisë, Armend Zemajn.

Ndërkohë, situata me koronavirusin në Kosovë është rënduar., raporton Express

Në 24 orët e fundit është raportuar se kanë vdekur 12 persona.

Ndërkaq mbrëmjen e së shtunës, IKSHPK ka njoftuar se janë konfirmuar 178 raste me COVID-19.

Petrol Company zbret çmimet në Ditën e Verës: Benzinë 1.70 euro dhe Diesel 1.85 Euro për litër

Të tjera