×
Etiketë: hotin
Lajme27 Shtator 2020
Qëndron Kastrati, kryetari i Kamenicës ka folur për aksionin e Karaçevës ku u shkatërruan javë më parë kazinot që gjendeshin në këtë fshat. Ai në REPORTERI/INTERVISTA ka thënë se aksioni në Karaçevë ka qenë sekret...
Lajme26 Shtator 2020
Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Ganimete Musliu, përmes një shkrimi në llogarinë e saj në Facebook, i ka reaguar kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hotit, duke e krahasuar...
Lajme25 Shtator 2020
Shefi i Grupit Parlamentar të LVV-së, Rexhep Selimi ka drejtuar akuza ndaj Qeverisë Hoti. Selimi ka thënë se nëse nuk do ta kishin quajtur kryeministrin Hoti kryeministër ilegal, do ta kishin quajtur kryeministër butaforik. “Referuar...
Lajme24 Shtator 2020
Sindikata Profesionale e Telekomit të Kosovës – SPP, ka reaguar edhe njëherë për gjendjen e vështirë në Telekomin e Kosovës. Kjo sindikatë i ka kërkuar kryeministrit Hoti që t`i qëndroj pas premtimeve të tij për...
Lajme23 Shtator 2020
Kryeministrat Avdullah Hoti dhe Edi Rama janë pajtuar për shtyrjen e mbledhjes së përbashkët të dy qeverive, e paraparë këtë të premte, për datën 2 tetor, për shkak të raportimit të kreut të ekzekutivit kosovar...
Lajme22 Shtator 2020
Deputetja e AAK’së, Donika Kadaj – Bujupi, ka thënë se Avdullah Hoti dhe Isa Mustafa duhet t’i kërkojnë falje kryeministrit të Shqipërisë, Edi Rama. “Hoti kishte dalë para Kuvendit duke thënë mos spekuloni se nuk...
Lajme19 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje po konsideron se në negociata me Serbinë, Kosovën e ka përfaqësuar një kryeministër që nuk e din dallimin në mes të liqenit natyral dhe artificial. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një...
Lajme17 Shtator 2020
Deputetuja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Time Kadrijaj në seancën plenare të raportitimit të kryeministrit Hoti për dialogun me Serbinë, është shprehur se Kosova ka bërë një hap të madh me marrëveshjen e...
Lajme17 Shtator 2020
Lëvizja Vetëvendosje e ka akuzuar kryeministrin Avdullah Hoti, që ka arritur t’i normalizojë marrëdhëniet e Serbisë me Shtetet e Bashkuara të Amerikës, shkruan GazetaBlic.Në një video të publikuar në profilin zyrtar, LVV thotë se nga...
Lajme16 Shtator 2020
Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi njihet si merakli i fotografive. Në një foto të publikuar nga lideri i LVV-së, Albin Kurti, shihet se si ministri Abrashi fotografon të pranishmi në ceremoninë e djeshme të festimit...
Lajme14 Shtator 2020
Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti do të raportojë të enjten para deputetëve për marrëveshjen e Uashingtonit. Kështu ka vendosur Kryesia e Kuvendit në mbledhjen e sotme. Në seancën e parë të sesionit vjeshtor pritet të...
Lajme12 Shtator 2020
PDK ka kritikuar ashpër kryeministrin Hoti për marrëveshjen e arritur në Shtëpinë e Bardhë për normalizim ekonomik me Serbinë. PDK thotë se 100 ditëshi i kryeministrit është i dështuar. “Kjo periudhë e qeverisjes u karakterizua...
Lajme12 Shtator 2020
Moratoriumi 1 vjeçar i Kosovës për mosaplikim në organizata ndërkombëtare po konsiderohet si suspendim i shtetit për këtë periudhë. Dy partitë opozitare, Lëvizja Vetëvendosje dhe Partia Demokratike e Kosovës, po thonë se ky vendim është...

FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.