×
 • Tenderët
 • Tenderët

  Komuna e Gjakovës injoron “Gjykatën e Tenderëve”

  FrontOnline
  14 Janar 2020

  Përfaqësues të Komunës së Gjakovës nuk kanë marrë pjesë të hënën në seancën e Organit Shqyrtues të Prokurimit (OSHP), ku është dëgjuar ankesa e Operatorit Ekonomik (OE) “Korben” në lidhje me procesin e prokurimit: “Rivitalizimi i Eshnores-Çabrat në Gjakovë-Kontratë dy vjeçare”, raporton “Front Online”.

  Gjatë seancën ekspertja shqyrtues e OSHP-së, Hafseje Zejnullahu, ka thënë se qëndron në tërësi pranë raportit të datës 23.12.2019, ku njëkohësisht i propozoj Panelit Shqyrtues që ankesa e operatorit ekonomik te aprovohet si e bazuar, të anulohet vendimi për dhënie te kontratës dhe rekomandojmë qe lënda te kthehet ne rivlerësim.

  Gjithashtu edhe Alban Zeneli nga kompania “Korben” në fjalën përfundimtare tha se kërkojnë nga Paneli shqyrtues te aprovoj ankesën e tyre në tërësi si të bazuar dhe lënda te kthehet në rivlerësim pranë Autoriteti Kontraktues (Komunës së Gjakovës), duke obliguar që t’i mënjanoj të gjitha shkeljet ligjore të konstatuara dhe te faktuara përmes ankesës sonë dhe vërtetimit te tyre nga ekspertja shqyrtuese e rastit.

  Vendimi i OSHP-së për këtë proces të Prokurimit do të merret në ditët në vijim, deri sa “Front Online” do t’ iu mbaj të informuar për këtë proces të prokurimit deri në përmbyllje të procesit në tërësi.

  Përndryshe, Komuna e Gjakovës udhëhiqe nga nënkryetari i AAK-së, Ardian Gjini.

  \ Front Online /

   

  Comodita me dyshekët e saj në Panairin MOW, fiton klientë të rinj në Gjermani
  Nga Rubrika
  Tenderët24 Janar 2024
  Ministria e Punëve të Brendshme (MB) që drejtohet nga Xhelal Sveçla, ka shpallur një tender prej 120 mijë euro për shërbime hoteliere,...
  Tenderët11 Janar 2024
  Telekomi i Kosovës ka shpërblyer me tender 15 milionësh kompaninë nga Kroacia “Ericsson Nikola Tesla d.d”, raporton Front Online. Në njoftimin e...
  Hulumtime10 Janar 2024
  Ministria e Shëndetësisë (MSH) ka shpallur tenderin prej më shumë se 22 milionë euro për përfundimin e punimeve në ndërtimin e objektit...
  Të tjera
  Kronika18 Prill 2024
  Tre të dyshuar janë arrestuar dje në Ferizaj, pasi në veturën e tyre policia gjeti kokainë, marihuanë, letra mbështjellëse dhe grinder për...
  Kronika18 Prill 2024
  Dy persona janë arrestuar në Prishtinë nën dyshimin se kanë vënë në qarkullim para të falsifikuara. Sipas raportit policor, me vendim të...
  Lajme18 Prill 2024
  Kryetari i komunës së Gjilanit, Alban Hyseni, ka bërë të ditur se komuna që ai udhëheq ka vendosur që për herë të...
  Kronika18 Prill 2024
  Një person është arrestuar në Podujevë pasi që i njëjti pas një zënke që kishte pasur me viktimën mashkull kosovare, dyshohet se...
  Kronika18 Prill 2024
  Në orët e para të ditës së sotme është dëgjuar një shpërthim në pjesën veriore të vendit, ku dyshohet se është hedhur...
  Kronika18 Prill 2024
  Policia në Ferizaj ka ndaluar shoferin me iniciale B.S., i moshës 44-vjeçare në fshatin Babush, i cili po drejtonte veturën me afat...

  FrontOnline, © 2024 Të gjitha të drejtat e rezervuara.